TYH:n syysmestaruuskilpailu 2021
Kilpailupäivä: 26-28.10.2021, VIP: 25.10.2021
Vastuuhenkilö: Pierre (VRL-10531)
Järjestyspaikka: Kadon Kartano
Käytössä pitkä arvonta (Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakonetta käyttäen kolme kertaa, suurimman yhteispistemäärän saanut hevonen on luokkansa lopullinen voittaja. Mahdollisissa tasapistetilanteissa sijoitusjärjestys ratkaistaan arpomalla).
Rajoitukset
Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia
10 hevosta/ohjastaja/luokka
Yksi hevonen saa osallistua max. kahteen luokkaan (ellei toisin mainita), mutta vain kerran yhteen luokkaan
Osallistuminen
Vastuuhenkilön sähköpostiin, otsikoituna TYH syysmestari 2021
Osallistumiset alla olevassa muodossa:
Luokka/Luokat [rivinvaihto]
Ohjastaja (VRL-tunnus) - Hevonen VH-tunnus
Sekä ohjastajan VRL-tunnus että hevosen VH-tunnus ovat pakollisia!
Luokat
Luokka 1. Tottelevaisuus (vain 1-4-vuotiaille, luokkaan osallistuva ei saa osallistua muihin luokkiin; max. 100p.)
Luokka 2. Käyttöajo (max. 150p.)
Luokka 3. Metsäajo (max. 150p.)
Luokka 4. Kyntö (max. 100p.)
Luokka 5. Veto (max. 350m.)
Luokka 6. Juoksukoe (vain suomen-, döle- ja pohjoisruotsinhevosille; max. 5p.)
Luokka 7. Käyntikoe (max. 6p.)
Hylkäyssyyt juoksukokeessa: hevonen hylätty liioista laukoista (hll), maalilaukasta (hml) tai keskeyttämisestä (k)
Hylkäyssyyt käyntikokeessa: hevonen rikkonut käynnin neljä kertaa
Päivitetty klo 13:00, 10. lokakuuta 2021
- Tulokset
- 26.10
- 27.10
- 28.10
- Osallistujat
-
Tulossivulle on koottu kolmen kilpailupäivän pistemäärät hevosen nimen perään muodossa "0+0+0=0" ja järjestetty hevoset paremmuusjärjestykseen kolmen päivän tulosten mukaan.
2021 syysmestarit
2021 tottelevaisuuden syysmestari: Halluharjan Tango VH21-018-1143
2021 käyttöajon syysmestari: Keikarin Surukello VH15-018-2168
2021 metsäajon syysmestari: Kalskag Uruk VH20-096-0010
2021 kynnön syysmestari: Kalskag Elekkej VH20-095-0002
2021 vedon syysmestari: Adinan Drago VH16-018-0760
2021 juoksukokeen syysmestari: Aitos KAS VH20-018-0007
2021 käyntikokeen syysmestari: Vipsukka VH20-018-0568
Onnea syyskauden mestareille!
Luokka 1. Tottelevaisuus (9 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Tango VH21-018-1143 (100+98+68=266p.) 2. Milja (VRL-00692) - M.B. Kerppu VH21-018-0516 (57+82+86=225p.) 3. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Zhyva VH21-159-0012 (57+98+70=225p.) 4. Pierre (VRL-10531) - Patruuna KAS VH21-018-1141 (97+86+7=190p.) 5. Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Kultu VH21-018-1142 (23+86+35=144p.) 6. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Eupraxia VH21-095-0005 (74+11+55=140p.) 7. Pierre (VRL-10531) - Syytinki KAS VH21-018-1139 (32+37+69=138p.) 8. Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Reteä VH21-018-1144 (15+44+49=108p.) 9. Pierre (VRL-10531) - Lumoojatar KAS VH21-018-1140 (18+11+29=58p.) Luokka 2. Käyttöajo (13 osallistujaa) 1. Milja H. (VRL-10674) - Keikarin Surukello VH15-018-2168 (149+63+137=349p.) 2. Veera R. (VRL-10735) - Hämäränhyssy VH20-018-1013 (122+150+67=339p.) 3. Mari H (VRL-05704) - Eyamoor Demelza VH20-104-0026 (100+111+106=317p.) 4. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Jaakg VH20-096-0005 (132+113+66=311p.) 5. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Pyr'yakh VH20-096-0006 (117+109+33=259p.) 6. Mari H (VRL-05704) - Fernmoor Alvin VH21-104-0017 (88+29+122=239p.) 7. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Kassiopeia VH20-018-0919 (116+77+23=216p.) 8. Veera R. (VRL-10735) - PP's Vigrid VH20-053-0001 (104+30+80=214p.) 9. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Øyvi VH20-053-0010 (20+52+125=197p.) 10. Pierre (VRL-10531) - Kiprichnyy VH20-096-0004 (150+13+32=195p.) 11. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Víga VH20-053-0070 (60+47+63=170p.) 12. Pierre (VRL-10531) - Vizinga VH20-096-0002 (29+10+127=166p.) 13. Veera R. (VRL-10735) - Kadon Radikaali VH21-018-0027 (11+89+22=122p.) Luokka 3. Metsäajo (15 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Uruk VH20-096-0010 (137+89+125=351p.) 2. Pierre (VRL-10531) - Vagas Xanthus V VH20-112-0001 (140+64+126=330p.) 3. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Arpia VH20-018-0257 (85+121+102=308p.) 4. Veera R. (VRL-10735) - Kadon Radikaali VH21-018-0027 (113+36+148=297p.) 5. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Liekkitär VH21-018-0414 (81+119+93=293p.) 6. Pierre (VRL-10531) - AH Vigor VH21-080-0001 (149+30+88=267p.) 7. Pierre (VRL-10531) - Stormr Snilli VH21-169-0001 (109+75+80=264p.) 8. Veera R. (VRL-10735) - Hämäränhyssy VH20-018-1013 (32+122+101=255p.) 9. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Kassiopeia VH20-018-0919 (88+127+28=243p.) 10. Pierre (VRL-10531) - Lykkäys KAS VH19-018-0802 (136+73+23=232p.) 11. Veera R. (VRL-10735) - PP's Vigrid VH20-053-0001 (94+96+21=211p.) 12. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Iprikka VH19-018-0414 (104+43+57=204p.) 13. Pierre (VRL-10531) - Nikolaus KAS VH19-018-0315 (74+13+113=200p.) 14. Pierre (VRL-10531) - Iskus KAS VH21-018-0421 (62+91+43=196p.) 15. Serena (VRL-09334) - Jeilin Taikahinen VH17-018-2250 (38+120+36=194p.) Luokka 4. Kyntö (15 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Elekkej VH20-095-0002 (64+75+94=233p.) 2. Milja H. (VRL-10674) - Keikarin Surukello VH15-018-2168 (69+86+57=212p.) 3. Veera R. (VRL-10735) - Adinan Drago VH16-018-0760 (90+38+59=187p.) 4. Pierre (VRL-10531) - Vaux Xanthus VI VH21-112-0001 (38+85+60=183p.) 5. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Guenna VH21-095-0003 (49+85+43=177p.) 6. Veera R. (VRL-10735) - Kielokummun Elämänpuu VH21-018-1115 (72+56+42=170p.) 7. Pierre (VRL-10531) - Ontuu KAS VH21-018-0423 (30+41+84=155p.) 8. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Oonaugh VH20-129-0001 (44+20+79=143p.) 9. Veera R. (VRL-10735) - Mörökölli KAS VH21-018-1306 (26+21+90=137p.) 10. Hazel (VRL-14333) - Crowell Radon VH04-099-4157 (70+17+43=130p.) 11. Pierre (VRL-10531) - Riimilän Akvamariini VH21-018-0412 (38+15+74=127p.) 12. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Prypjat VH19-096-0002 (35+58+25=118p.) 13. Veera R. (VRL-10735) - P.L. Bilekasino VH20-018-0658 (14+56+42=112p.) 14. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Optysk VH20-096-0009 (45+18+44=107p.) 15. Serena (VRL-09334) - Jeilin Taikahinen VH17-018-2250 (13+34+32=79p.) Luokka 5. Veto (14 osallistujaa) 1. Veera R. (VRL-10735) - Adinan Drago VH16-018-0760 (276+312+178=766m.) 2. Veera R. (VRL-10735) - Kielokummun Elämänpuu VH21-018-1115 (315+275+171=761m.) 3. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Safiiri VH20-018-1061 (322+102+335=759m.) 4. Veera R. (VRL-10735) - P.L. Bilekasino VH20-018-0658 (176+298+235=709m.) 5. Veera R. (VRL-10735) - Mörökölli KAS VH21-018-1306 (184+183+277=644m.) 6. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Pyr'yakh VH20-096-0006 (101+304+232=637m.) 7. Mari H (VRL-05704) - Eyamoor Demelza VH20-104-0026 (152+250+120=522m.) 8. Mari H (VRL-05704) - Fernmoor Alvin VH21-104-0017 (16+275+169=460m.) 9. Hazel (VRL-14333) - Crowell Radon VH04-099-4157 (317+41+235=593m.) 10. Pierre (VRL-10531) - Garon Gryffindor VH15-110-0002 (205+18+141=364m.) 11. Pierre (VRL-10531) - Zannto Tzar XV VH21-112-0002 (121+65+163=349m.) 12. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Jaakg VH20-096-0005 (59+165+102=326m.) 13. Pierre (VRL-10531) - Akaseena KAS VH20-018-0118 (167+38+111=316m.) 14. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Zaporižžja VH20-096-0011 (18+101+38=157m.) Luokka 6. Juoksukoe (10 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Aitos KAS VH20-018-0007 (5+4+3=12p.) 2. Pierre (VRL-10531) - Kuolemanilo KAS VH21-018-0413 (2+5+4=11p.) 3. Pierre (VRL-10531) - Ruskon Wikkelä VH20-018-0720 (2+3+5=10p.) 4. Pierre (VRL-10531) - Ajattara RC VH21-018-0400 (2+4+4=10p.) 5. Pierre (VRL-10531) - Radikalin Dilemma VH21-018-0399 (4+2+3=9p.) 6. Pierre (VRL-10531) - Ruskon Farssi VH21-018-0401 (4+2+3=9p.) 7. Pierre (VRL-10531) - Kas Vain KAS VH19-018-0795 (1+3+4=8p.) 8. Pierre (VRL-10531) - Guen Ikikipinä VH21-018-0402 (4+4+0=8p.) 9. Pierre (VRL-10531) - Saariston Lennätin VH21-018-0398 (5+1+1=7p.) 10. Pierre (VRL-10531) - Tulitikku KAS VH21-018-0403 (2+3+0=5p.) Luokka 7. Käyntikoe (10 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Vipsukka VH20-018-0568 (4+5+5=14p.) 2. Pierre (VRL-10531) - Ramblin Gamblin Ramy VH16-104-0007 (6+4+4=14p.) 3. Pierre (VRL-10531) - Galatia VH21-095-0001 (5+3+5=13p.) 4. Pierre (VRL-10531) - Penrose Merchant VH20-104-0006 (6+3+3=12p.) 5. Pierre (VRL-10531) - Figure 4 VH20-041-0026 (3+3+6=12p.) 6. Pierre (VRL-10531) - Fernweh Lidiya VH19-096-0004 (5+1+5=11p.) 7. Pierre (VRL-10531) - Maela FRA VH18-159-0004 (5+1+3=9p.) 8. Pierre (VRL-10531) - Gallien Radon VH12-041-0003 (6+1+1=8p.) 9. Pierre (VRL-10531) - Deianeira VH20-041-0023 (1+3+4=8p.) 10. Pierre (VRL-10531) - Rojaltti KAS VH19-018-0803 (0+1+5=6p.)
-
Ensimmäisen eli 26. päivä järjestettävän kilpailupäivän tulokset.
Luokka 1. Tottelevaisuus (9 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Tango VH21-018-1143 100p. 2. Pierre (VRL-10531) - Patruuna KAS VH21-018-1141 97p. 3. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Eupraxia VH21-095-0005 74p. 4. Milja (VRL-00692) - M.B. Kerppu VH21-018-0516 57p. 5. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Zhyva VH21-159-0012 57p. 6. Pierre (VRL-10531) - Syytinki KAS VH21-018-1139 32p. 7. Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Kultu VH21-018-1142 23p. 8. Pierre (VRL-10531) - Lumoojatar KAS VH21-018-1140 18p. 9. Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Reteä VH21-018-1144 15p. Luokka 2. Käyttöajo (13 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Kiprichnyy VH20-096-0004 150p. 2. Milja H. (VRL-10674) - Keikarin Surukello VH15-018-2168 149p. 3. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Jaakg VH20-096-0005 132p. 4. Veera R. (VRL-10735) - Hämäränhyssy VH20-018-1013 122p. 5. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Pyr'yakh VH20-096-0006 117p. 6. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Kassiopeia VH20-018-0919 116p. 7. Veera R. (VRL-10735) - PP's Vigrid VH20-053-0001 104p. 8. Mari H (VRL-05704) - Eyamoor Demelza VH20-104-0026 100p. 9. Mari H (VRL-05704) - Fernmoor Alvin VH21-104-0017 88p. 10. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Víga VH20-053-0070 60p. 11. Pierre (VRL-10531) - Vizinga VH20-096-0002 29p. 12. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Øyvi VH20-053-0010 20p. 13. Veera R. (VRL-10735) - Kadon Radikaali VH21-018-0027 11p. Luokka 3. Metsäajo (15 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - AH Vigor VH21-080-0001 149p. 2. Pierre (VRL-10531) - Vagas Xanthus V VH20-112-0001 140p. 3. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Uruk VH20-096-0010 137p. 4. Pierre (VRL-10531) - Lykkäys KAS VH19-018-0802 136p. 5. Veera R. (VRL-10735) - Kadon Radikaali VH21-018-0027 113p. 6. Pierre (VRL-10531) - Stormr Snilli VH21-169-0001 109p. 7. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Iprikka VH19-018-0414 104p. 8. Veera R. (VRL-10735) - PP's Vigrid VH20-053-0001 94p. 9. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Kassiopeia VH20-018-0919 88p. 10. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Arpia VH20-018-0257 85p. 11. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Liekkitär VH21-018-0414 81p. 12. Pierre (VRL-10531) - Nikolaus KAS VH19-018-0315 74p. 13. Pierre (VRL-10531) - Iskus KAS VH21-018-0421 62p. 14. Serena (VRL-09334) - Jeilin Taikahinen VH17-018-2250 38p. 15. Veera R. (VRL-10735) - Hämäränhyssy VH20-018-1013 32p. Luokka 4. Kyntö (16 osallistujaa) 1. Veera R. (VRL-10735) - Adinan Drago VH16-018-0760 90p. 2. Veera R. (VRL-10735) - Kielokummun Elämänpuu VH21-018-1115 72p. 3. Hazel (VRL-14333) - Crowell Radon VH04-099-4157 70p. 4. Milja H. (VRL-10674) - Keikarin Surukello VH15-018-2168 69p. 5. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Elekkej VH20-095-0002 64p. 6. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Guenna VH21-095-0003 49p. 7. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Optysk VH20-096-0009 45p. 8. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Oonaugh VH20-129-0001 44p. 9. Pierre (VRL-10531) - Riimilän Akvamariini VH21-018-0412 38p. 10. Pierre (VRL-10531) - Vaux Xanthus VI VH21-112-0001 38p. 11. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Prypjat VH19-096-0002 35p. 12. Pierre (VRL-10531) - Ontuu KAS VH21-018-0423 30p. 13. Veera R. (VRL-10735) - Mörökölli KAS VH21-018-1306 26p. 14. Veera R. (VRL-10735) - P.L. Bilekasino VH20-018-0658 14p. 15. Serena (VRL-09334) - Jeilin Taikahinen VH17-018-2250 13p. Luokka 5. Veto (14 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Safiiri VH20-018-1061 322m. 2. Hazel (VRL-14333) - Crowell Radon VH04-099-4157 317m. 3. Veera R. (VRL-10735) - Kielokummun Elämänpuu VH21-018-1115 315m. 4. Veera R. (VRL-10735) - Adinan Drago VH16-018-0760 276m. 5. Pierre (VRL-10531) - Garon Gryffindor VH15-110-0002 205m. 6. Veera R. (VRL-10735) - Mörökölli KAS VH21-018-1306 184m. 7. Veera R. (VRL-10735) - P.L. Bilekasino VH20-018-0658 176m. 8. Pierre (VRL-10531) - Akaseena KAS VH20-018-0118 167m. 9. Mari H (VRL-05704) - Eyamoor Demelza VH20-104-0026 152m. 10. Pierre (VRL-10531) - Zannto Tzar XV VH21-112-0002 121m. 11. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Pyr'yakh VH20-096-0006 101m. 12. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Jaakg VH20-096-0005 59m. 13. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Zaporižžja VH20-096-0011 18m. 14. Mari H (VRL-05704) - Fernmoor Alvin VH21-104-0017 16m. Luokka 6. Juoksukoe (10 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Saariston Lennätin VH21-018-0398 5p. 2. Pierre (VRL-10531) - Aitos KAS VH20-018-0007 5p. 3. Pierre (VRL-10531) - Radikalin Dilemma VH21-018-0399 4p. 4. Pierre (VRL-10531) - Ruskon Farssi VH21-018-0401 4p. 5. Pierre (VRL-10531) - Guen Ikikipinä VH21-018-0402 4p. 6. Pierre (VRL-10531) - Kuolemanilo KAS VH21-018-0413 2p. 7. Pierre (VRL-10531) - Ajattara RC VH21-018-0400 2p. 8. Pierre (VRL-10531) - Tulitikku KAS VH21-018-0403 2p. 9. Pierre (VRL-10531) - Ruskon Wikkelä VH20-018-0720 2p. 10. Pierre (VRL-10531) - Kas Vain KAS VH19-018-0795 1p. Luokka 7. Käyntikoe (10 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Gallien Radon VH12-041-0003 6p. 2. Pierre (VRL-10531) - Ramblin Gamblin Ramy VH16-104-0007 6p. 3. Pierre (VRL-10531) - Penrose Merchant VH20-104-0006 6p. 4. Pierre (VRL-10531) - Maela FRA VH18-159-0004 5p. 5. Pierre (VRL-10531) - Galatia VH21-095-0001 5p. 6. Pierre (VRL-10531) - Fernweh Lidiya VH19-096-0004 5p. 7. Pierre (VRL-10531) - Vipsukka VH20-018-0568 4p. 8. Pierre (VRL-10531) - Figure 4 VH20-041-0026 3p. 9. Pierre (VRL-10531) - Deianeira VH20-041-0023 1p. HYL. Pierre (VRL-10531) - Rojaltti KAS VH19-018-0803 0p.
-
Toisen eli 27. päivä järjestettävän kilpailupäivän tulokset.
Luokka 1. Tottelevaisuus (9 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Tango VH21-018-1143 98p. 2. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Zhyva VH21-159-0012 98p. 3. Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Kultu VH21-018-1142 86p. 4. Pierre (VRL-10531) - Patruuna KAS VH21-018-1141 86p. 5. Milja (VRL-00692) - M.B. Kerppu VH21-018-0516 82p. 6. Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Reteä VH21-018-1144 44p. 7. Pierre (VRL-10531) - Syytinki KAS VH21-018-1139 37p. 8. Pierre (VRL-10531) - Lumoojatar KAS VH21-018-1140 11p. 9. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Eupraxia VH21-095-0005 11p. Luokka 2. Käyttöajo (13 osallistujaa) 1. Veera R. (VRL-10735) - Hämäränhyssy VH20-018-1013 150p. 2. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Jaakg VH20-096-0005 113p. 3. Mari H (VRL-05704) - Eyamoor Demelza VH20-104-0026 111p. 4. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Pyr'yakh VH20-096-0006 109p. 5. Veera R. (VRL-10735) - Kadon Radikaali VH21-018-0027 89p. 6. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Kassiopeia VH20-018-0919 77p. 7. Milja H. (VRL-10674) - Keikarin Surukello VH15-018-2168 63p. 8. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Øyvi VH20-053-0010 52p. 9. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Víga VH20-053-0070 47p. 10. Veera R. (VRL-10735) - PP's Vigrid VH20-053-0001 30p. 11. Mari H (VRL-05704) - Fernmoor Alvin VH21-104-0017 29p. 12. Pierre (VRL-10531) - Kiprichnyy VH20-096-0004 13p. 13. Pierre (VRL-10531) - Vizinga VH20-096-0002 10p. Luokka 3. Metsäajo (15 osallistujaa) 1. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Kassiopeia VH20-018-0919 127p. 2. Veera R. (VRL-10735) - Hämäränhyssy VH20-018-1013 122p. 3. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Arpia VH20-018-0257 121p. 4. Serena (VRL-09334) - Jeilin Taikahinen VH17-018-2250 120p. 5. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Liekkitär VH21-018-0414 119p. 6. Veera R. (VRL-10735) - PP's Vigrid VH20-053-0001 96p. 7. Pierre (VRL-10531) - Iskus KAS VH21-018-0421 91p. 8. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Uruk VH20-096-0010 89p. 9. Pierre (VRL-10531) - Stormr Snilli VH21-169-0001 75p. 10. Pierre (VRL-10531) - Lykkäys KAS VH19-018-0802 73p. 11. Pierre (VRL-10531) - Vagas Xanthus V VH20-112-0001 64p. 12. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Iprikka VH19-018-0414 43p. 13. Veera R. (VRL-10735) - Kadon Radikaali VH21-018-0027 36p. 14. Pierre (VRL-10531) - AH Vigor VH21-080-0001 30p. 15. Pierre (VRL-10531) - Nikolaus KAS VH19-018-0315 13p. Luokka 4. Kyntö (15 osallistujaa) 1. Milja H. (VRL-10674) - Keikarin Surukello VH15-018-2168 86p. 2. Pierre (VRL-10531) - Vaux Xanthus VI VH21-112-0001 85p. 3. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Guenna VH21-095-0003 85p. 4. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Elekkej VH20-095-0002 75p. 5. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Prypjat VH19-096-0002 58p. 6. Veera R. (VRL-10735) - P.L. Bilekasino VH20-018-0658 56p. 7. Veera R. (VRL-10735) - Kielokummun Elämänpuu VH21-018-1115 56p. 8. Pierre (VRL-10531) - Ontuu KAS VH21-018-0423 41p. 9. Veera R. (VRL-10735) - Adinan Drago VH16-018-0760 38p. 10. Serena (VRL-09334) - Jeilin Taikahinen VH17-018-2250 34p. 11. Veera R. (VRL-10735) - Mörökölli KAS VH21-018-1306 21p. 12. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Oonaugh VH20-129-0001 20p. 13. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Optysk VH20-096-0009 18p. 14. Hazel (VRL-14333) - Crowell Radon VH04-099-4157 17p. 15. Pierre (VRL-10531) - Riimilän Akvamariini VH21-018-0412 15p. Luokka 5. Veto (14 osallistujaa) 1. Veera R. (VRL-10735) - Adinan Drago VH16-018-0760 312m. 2. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Pyr'yakh VH20-096-0006 304m. 3. Veera R. (VRL-10735) - P.L. Bilekasino VH20-018-0658 298m. 4. Mari H (VRL-05704) - Fernmoor Alvin VH21-104-0017 275m. 5. Veera R. (VRL-10735) - Kielokummun Elämänpuu VH21-018-1115 275m. 6. Mari H (VRL-05704) - Eyamoor Demelza VH20-104-0026 250m. 7. Veera R. (VRL-10735) - Mörökölli KAS VH21-018-1306 183m. 8. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Jaakg VH20-096-0005 165m. 9. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Safiiri VH20-018-1061 102m. 10. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Zaporižžja VH20-096-0011 101m. 11. Pierre (VRL-10531) - Zannto Tzar XV VH21-112-0002 65m. 12. Hazel (VRL-14333) - Crowell Radon VH04-099-4157 41m. 13. Pierre (VRL-10531) - Akaseena KAS VH20-018-0118 38m. 14. Pierre (VRL-10531) - Garon Gryffindor VH15-110-0002 18m. Luokka 6. Juoksukoe (10 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Kuolemanilo KAS VH21-018-0413 5p. 2. Pierre (VRL-10531) - Ajattara RC VH21-018-0400 4p. 3. Pierre (VRL-10531) - Guen Ikikipinä VH21-018-0402 4p. 4. Pierre (VRL-10531) - Aitos KAS VH20-018-0007 4p. 5. Pierre (VRL-10531) - Ruskon Wikkelä VH20-018-0720 3p. 6. Pierre (VRL-10531) - Kas Vain KAS VH19-018-0795 3p. 7. Pierre (VRL-10531) - Tulitikku KAS VH21-018-0403 3p. 8. Pierre (VRL-10531) - Ruskon Farssi VH21-018-0401 2p. 9. Pierre (VRL-10531) - Radikalin Dilemma VH21-018-0399 2p. 10. Pierre (VRL-10531) - Saariston Lennätin VH21-018-0398 1p. Luokka 7. Käyntikoe (10 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Vipsukka VH20-018-0568 5p. 2. Pierre (VRL-10531) - Ramblin Gamblin Ramy VH16-104-0007 4p. 3. Pierre (VRL-10531) - Figure 4 VH20-041-0026 3p. 4. Pierre (VRL-10531) - Penrose Merchant VH20-104-0006 3p. 5. Pierre (VRL-10531) - Deianeira VH20-041-0023 3p. 6. Pierre (VRL-10531) - Galatia VH21-095-0001 3p. 7. Pierre (VRL-10531) - Gallien Radon VH12-041-0003 1p. 8. Pierre (VRL-10531) - Rojaltti KAS VH19-018-0803 1p. 9. Pierre (VRL-10531) - Fernweh Lidiya VH19-096-0004 1p. 10. Pierre (VRL-10531) - Maela FRA VH18-159-0004 1p.
-
Kolmannen eli 28. päivä järjestettävän kilpailupäivän tulokset.
Luokka 1. Tottelevaisuus (9 osallistujaa) 1. Milja (VRL-00692) - M.B. Kerppu VH21-018-0516 86p. 2. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Zhyva VH21-159-0012 70p. 3. Pierre (VRL-10531) - Syytinki KAS VH21-018-1139 69p. 4. Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Tango VH21-018-1143 68p. 5. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Eupraxia VH21-095-0005 55p. 6. Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Reteä VH21-018-1144 49p. 7. Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Kultu VH21-018-1142 35p. 8. Pierre (VRL-10531) - Lumoojatar KAS VH21-018-1140 29p. 9. Pierre (VRL-10531) - Patruuna KAS VH21-018-1141 7p. Luokka 2. Käyttöajo (13 osallistujaa) 1. Milja H. (VRL-10674) - Keikarin Surukello VH15-018-2168 137p. 2. Pierre (VRL-10531) - Vizinga VH20-096-0002 127p. 3. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Øyvi VH20-053-0010 125p. 4. Mari H (VRL-05704) - Fernmoor Alvin VH21-104-0017 122p. 5. Mari H (VRL-05704) - Eyamoor Demelza VH20-104-0026 106p. 6. Veera R. (VRL-10735) - PP's Vigrid VH20-053-0001 80p. 7. Veera R. (VRL-10735) - Hämäränhyssy VH20-018-1013 67p. 8. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Jaakg VH20-096-0005 66p. 9. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Víga VH20-053-0070 63p. 10. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Pyr'yakh VH20-096-0006 33p. 11. Pierre (VRL-10531) - Kiprichnyy VH20-096-0004 32p. 12. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Kassiopeia VH20-018-0919 23p. 13. Veera R. (VRL-10735) - Kadon Radikaali VH21-018-0027 22p. Luokka 3. Metsäajo (15 osallistujaa) 1. Veera R. (VRL-10735) - Kadon Radikaali VH21-018-0027 148p. 2. Pierre (VRL-10531) - Vagas Xanthus V VH20-112-0001 126p. 3. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Uruk VH20-096-0010 125p. 4. Pierre (VRL-10531) - Nikolaus KAS VH19-018-0315 113p. 5. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Arpia VH20-018-0257 102p. 6. Veera R. (VRL-10735) - Hämäränhyssy VH20-018-1013 101p. 7. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Liekkitär VH21-018-0414 93p. 8. Pierre (VRL-10531) - AH Vigor VH21-080-0001 88p. 9. Pierre (VRL-10531) - Stormr Snilli VH21-169-0001 80p. 10. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Iprikka VH19-018-0414 57p. 11. Pierre (VRL-10531) - Iskus KAS VH21-018-0421 43p. 12. Serena (VRL-09334) - Jeilin Taikahinen VH17-018-2250 36p. 13. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Kassiopeia VH20-018-0919 28p. 14. Pierre (VRL-10531) - Lykkäys KAS VH19-018-0802 23p. 15. Veera R. (VRL-10735) - PP's Vigrid VH20-053-0001 21p. Luokka 4. Kyntö (15 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Elekkej VH20-095-0002 94p. 2. Veera R. (VRL-10735) - Mörökölli KAS VH21-018-1306 90p. 3. Pierre (VRL-10531) - Ontuu KAS VH21-018-0423 84p. 4. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Oonaugh VH20-129-0001 79p. 5. Pierre (VRL-10531) - Riimilän Akvamariini VH21-018-0412 74p. 6. Pierre (VRL-10531) - Vaux Xanthus VI VH21-112-0001 60p. 7. Veera R. (VRL-10735) - Adinan Drago VH16-018-0760 59p. 8. Milja H. (VRL-10674) - Keikarin Surukello VH15-018-2168 57p. 9. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Optysk VH20-096-0009 44p. 10. Hazel (VRL-14333) - Crowell Radon VH04-099-4157 43p. 11. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Guenna VH21-095-0003 43p. 12. Veera R. (VRL-10735) - Kielokummun Elämänpuu VH21-018-1115 42p. 13. Veera R. (VRL-10735) - P.L. Bilekasino VH20-018-0658 42p. 14. Serena (VRL-09334) - Jeilin Taikahinen VH17-018-2250 32p. 15. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Prypjat VH19-096-0002 25p. Luokka 5. Veto (0 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Safiiri VH20-018-1061 335m. 2. Veera R. (VRL-10735) - Mörökölli KAS VH21-018-1306 277m. 3. Veera R. (VRL-10735) - P.L. Bilekasino VH20-018-0658 235m. 4. Hazel (VRL-14333) - Crowell Radon VH04-099-4157 235m. 5. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Pyr'yakh VH20-096-0006 232m. 6. Veera R. (VRL-10735) - Adinan Drago VH16-018-0760 178m. 7. Veera R. (VRL-10735) - Kielokummun Elämänpuu VH21-018-1115 171m. 8. Mari H (VRL-05704) - Fernmoor Alvin VH21-104-0017 169m. 9. Pierre (VRL-10531) - Zannto Tzar XV VH21-112-0002 163m. 10. Pierre (VRL-10531) - Garon Gryffindor VH15-110-0002 141m. 11. Mari H (VRL-05704) - Eyamoor Demelza VH20-104-0026 120m. 12. Pierre (VRL-10531) - Akaseena KAS VH20-018-0118 111m. 13. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Jaakg VH20-096-0005 102m. 14. Pierre (VRL-10531) - Kalskag Zaporižžja VH20-096-0011 38m. Luokka 6. Juoksukoe (10 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Ruskon Wikkelä VH20-018-0720 5p. 2. Pierre (VRL-10531) - Ajattara RC VH21-018-0400 4p. 3. Pierre (VRL-10531) - Kas Vain KAS VH19-018-0795 4p. 4. Pierre (VRL-10531) - Kuolemanilo KAS VH21-018-0413 4p. 5. Pierre (VRL-10531) - Ruskon Farssi VH21-018-0401 3p. 6. Pierre (VRL-10531) - Aitos KAS VH20-018-0007 3p. 7. Pierre (VRL-10531) - Radikalin Dilemma VH21-018-0399 3p. 8. Pierre (VRL-10531) - Saariston Lennätin VH21-018-0398 1p. HYL. Pierre (VRL-10531) - Guen Ikikipinä VH21-018-0402 0p. (hml) HYL. Pierre (VRL-10531) - Tulitikku KAS VH21-018-0403 0p. (hll) Luokka 7. Käyntikoe (10 osallistujaa) 1. Pierre (VRL-10531) - Figure 4 VH20-041-0026 6p. 2. Pierre (VRL-10531) - Fernweh Lidiya VH19-096-0004 5p. 3. Pierre (VRL-10531) - Vipsukka VH20-018-0568 5p. 4. Pierre (VRL-10531) - Rojaltti KAS VH19-018-0803 5p. 5. Pierre (VRL-10531) - Galatia VH21-095-0001 5p. 6. Pierre (VRL-10531) - Ramblin Gamblin Ramy VH16-104-0007 4p. 7. Pierre (VRL-10531) - Deianeira VH20-041-0023 4p. 8. Pierre (VRL-10531) - Penrose Merchant VH20-104-0006 3p. 9. Pierre (VRL-10531) - Maela FRA VH18-159-0004 3p. 10. Pierre (VRL-10531) - Gallien Radon VH12-041-0003 1p.
-
Kisoihin osallistuneet valjakot.
Luokka 1. Tottelevaisuus (9 osallistujaa) Milja (VRL-00692) - M.B. Kerppu VH21-018-0516 Pierre (VRL-10531) - Kototallin Zhyva VH21-159-0012 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Eupraxia VH21-095-0005 Pierre (VRL-10531) - Syytinki KAS VH21-018-1139 Pierre (VRL-10531) - Lumoojatar KAS VH21-018-1140 Pierre (VRL-10531) - Patruuna KAS VH21-018-1141 Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Kultu VH21-018-1142 Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Tango VH21-018-1143 Pierre (VRL-10531) - Halluharjan Reteä VH21-018-1144 Luokka 2. Käyttöajo (13 osallistujaa) Mari H (VRL-05704) - Eyamoor Demelza VH20-104-0026 Mari H (VRL-05704) - Fernmoor Alvin VH21-104-0017 Milja H. (VRL-10674) - Keikarin Surukello VH15-018-2168 Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Kassiopeia VH20-018-0919 Veera R. (VRL-10735) - PP's Vigrid VH20-053-0001 Veera R. (VRL-10735) - Hämäränhyssy VH20-018-1013 Veera R. (VRL-10735) - Kadon Radikaali VH21-018-0027 Pierre (VRL-10531) - Kiprichnyy VH20-096-0004 Pierre (VRL-10531) - Vizinga VH20-096-0002 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Øyvi VH20-053-0010 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Víga VH20-053-0070 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Jaakg VH20-096-0005 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Pyr'yakh VH20-096-0006 Luokka 3. Metsäajo (15 osallistujaa) Serena (VRL-09334) - Jeilin Taikahinen VH17-018-2250 Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Kassiopeia VH20-018-0919 Veera R. (VRL-10735) - PP's Vigrid VH20-053-0001 Veera R. (VRL-10735) - Hämäränhyssy VH20-018-1013 Veera R. (VRL-10735) - Kadon Radikaali VH21-018-0027 Pierre (VRL-10531) - Stormr Snilli VH21-169-0001 Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Liekkitär VH21-018-0414 Pierre (VRL-10531) - AH Vigor VH21-080-0001 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Uruk VH20-096-0010 Pierre (VRL-10531) - Nikolaus KAS VH19-018-0315 Pierre (VRL-10531) - Iskus KAS VH21-018-0421 Pierre (VRL-10531) - Vagas Xanthus V VH20-112-0001 Pierre (VRL-10531) - Kototallin Iprikka VH19-018-0414 Pierre (VRL-10531) - Lykkäys KAS VH19-018-0802 Pierre (VRL-10531) - Kototallin Arpia VH20-018-0257 Luokka 4. Kyntö (16 osallistujaa) Hazel (VRL-14333) - Crowell Radon VH04-099-4157 Milja H. (VRL-10674) - Keikarin Surukello VH15-018-2168 Serena (VRL-09334) - Jeilin Taikahinen VH17-018-2250 Veera R. (VRL-10735) - P.L. Bilekasino VH20-018-0658 Veera R. (VRL-10735) - Adinan Drago VH16-018-0760 Veera R. (VRL-10735) - Kielokummun Elämänpuu VH21-018-1115 Veera R. (VRL-10735) - Mörökölli KAS VH21-018-1306 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Elekkej VH20-095-0002 Pierre (VRL-10531) - Riimilän Akvamariini VH21-018-0412 Pierre (VRL-10531) - Vaux Xanthus VI VH21-112-0001 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Oonaugh VH20-129-0001 Pierre (VRL-10531) - Ontuu KAS VH21-018-0423 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Prypjat VH19-096-0002 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Optysk VH20-096-0009 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Guenna VH21-095-0003 Luokka 5. Veto (14 osallistujaa) Mari H (VRL-05704) - Eyamoor Demelza VH20-104-0026 Mari H (VRL-05704) - Fernmoor Alvin VH21-104-0017 Hazel (VRL-14333) - Crowell Radon VH04-099-4157 Veera R. (VRL-10735) - P.L. Bilekasino VH20-018-0658 Veera R. (VRL-10735) - Adinan Drago VH16-018-0760 Veera R. (VRL-10735) - Kielokummun Elämänpuu VH21-018-1115 Veera R. (VRL-10735) - Mörökölli KAS VH21-018-1306 Pierre (VRL-10531) - Akaseena KAS VH20-018-0118 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Jaakg VH20-096-0005 Pierre (VRL-10531) - Zannto Tzar XV VH21-112-0002 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Zaporižžja VH20-096-0011 Pierre (VRL-10531) - Kalskag Pyr'yakh VH20-096-0006 Pierre (VRL-10531) - Kototallin Safiiri VH20-018-1061 Pierre (VRL-10531) - Garon Gryffindor VH15-110-0002 Luokka 6. Juoksukoe (10 osallistujaa) Pierre (VRL-10531) - Radikalin Dilemma VH21-018-0399 Pierre (VRL-10531) - Saariston Lennätin VH21-018-0398 Pierre (VRL-10531) - Kas Vain KAS VH19-018-0795 Pierre (VRL-10531) - Ajattara RC VH21-018-0400 Pierre (VRL-10531) - Tulitikku KAS VH21-018-0403 Pierre (VRL-10531) - Kuolemanilo KAS VH21-018-0413 Pierre (VRL-10531) - Ruskon Wikkelä VH20-018-0720 Pierre (VRL-10531) - Aitos KAS VH20-018-0007 Pierre (VRL-10531) - Guen Ikikipinä VH21-018-0402 Pierre (VRL-10531) - Ruskon Farssi VH21-018-0401 Luokka 7. Käyntikoe (10 osallistujaa) Pierre (VRL-10531) - Ramblin Gamblin Ramy VH16-104-0007 Pierre (VRL-10531) - Rojaltti KAS VH19-018-0803 Pierre (VRL-10531) - Gallien Radon VH12-041-0003 Pierre (VRL-10531) - Deianeira VH20-041-0023 Pierre (VRL-10531) - Galatia VH21-095-0001 Pierre (VRL-10531) - Maela FRA VH18-159-0004 Pierre (VRL-10531) - Penrose Merchant VH20-104-0006 Pierre (VRL-10531) - Fernweh Lidiya VH19-096-0004 Pierre (VRL-10531) - Vipsukka VH20-018-0568 Pierre (VRL-10531) - Figure 4 VH20-041-0026