Virtuaalinen Työhevosyhdistys | TYH

Yhdistys


Kirjaudu sisään

Nimimerkki:
Salasana:

Rekisteröi oma TYH-tunnus!

TYH:n 2018 kesämestaruuskilpailut

Kilpailupäivä: 26-28.07.2018, VIP: 23.07.2018
Vastuuhenkilö: Pierre (TYH-0002)
Järjestyspaikka: Kadotetut Suomenhevoset Suomi
Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakonetta käyttäen kolme kertaa, suurimman yhteispistemäärän saanut hevonen on luokkansa lopullinen voittaja (mahdollisissa tasapistetilanteissa tarkastellaan myös hevosen sijoittumisia kunkin päivän aikana; TYH:n tulosarkistoon lisätään vain lopulliset, kolmen päivän yhteistulokset)

Rajoitukset

Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia
10 hevosta/ohjastaja/luokka
Yksi hevonen saa osallistua max. kahteen luokkaan (ellei toisin mainita), mutta vain kerran yhteen luokkaan

Osallistuminen

Vastuuhenkilön sähköpostiin, jonnavais@hotmail.com, otsikoituna TYH kesämestari 2018
Osallistumiset alla olevassa muodossa:

Luokka/Luokat [rivinvaihto]
Ohjastaja (TYH-tunnus) - Hevonen

TYH-tunnus on pakollinen. Ei VRL- tai VH-tunnuksia tai mitään tageja osallistumiseen!

Luokat

Luokka 1. Tottelevaisuus (vain 1-4-vuotiaille, luokkaan osallistuva ei saa osallistua muihin luokkiin; max. 100p.)
Luokka 2. Käyttöajo (max. 150p.)
Luokka 3. Metsäajo (max. 150p.)
Luokka 4. Kyntö (max. 100p.)
Luokka 5. Veto (max. 350m.)
Luokka 6. Juoksukoe (vain suomen-, döle- ja pohjoisruotsinhevosille; max. 5p.)
Luokka 7. Käyntikoe (max. 6p.)

Hylkäyssyyt juoksukokeessa: hevonen hylätty liioista laukoista (hll), maalikaulasta (hml) tai keskeyttämisestä (k)
Hylkäyssyyt käyntikokeessa: hevonen rikkonut käynnin neljä kertaa

Päivitetty klo 13:13, 5. heinäkuuta 2018

  • Tulokset
  • 26.07
  • 27.07
  • 28.07
  • Osallistujat
  • Tulossivulle on koottu kolmen kilpailupäivän pistemäärät hevosen nimen perään muodossa "0+0+0=0" ja järjestetty hevoset paremmuusjärjestykseen kolmen päivän tulosten mukaan.

    2018 kesämestarit

    2018 tottelevaisuuden kesämestari: Angren Aloisia
    2018 käyttöajon kesämestari: Killeri KAS
    2018 metsäajon kesämestari: Kototallin Armakka
    2018 kynnön kesämestari: Fiktion Arktos
    2018 vedon kesämestari: Birchbound’s Daisy Haze
    2018 juoksukokeen kesämestari: Hirttivaaran Kostettu
    2018 käyntikokeen kesämestari: Drewdrake Driscoll

    Onnea kesäkauden mestareille!

    Luokka 1. Tottelevaisuus (13 osallistujaa)
    1. Tinu (TYH-0042) - Angren Aloisia (91+81+70=242p.)
    2. Elva (TYH-0150) - Ultravioletti (86+46+87=219p.)
    3. Tinu (TYH-0042) - Angren Aurelia (74+76+67=217p.)
    4. Pierre (TYH-0002) - Annapurna KAS (69+88+45=202p.)
    5. V. Penrose (TYH-0121) - Avraham (46+80+70=196p.)
    6. V. Penrose (TYH-0121) - Kärmeniemen Skärsnäppa (87+22+67=176p.)
    7. Tinu (TYH-0042) - Frodon Sacquet d'Ion (48+50+41=139p.)
    8. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Amethyste (48+59+25=132p.)
    9. Tinu (TYH-0042) - Angren Nienna (10+88+34=132p.)
    10. Pierre (TYH-0002) - Guen Ikikipinä (24+37+58=119p.)
    11. Pierre (TYH-0002) - Sinikki KAS (32+51+16=99p.)
    12. Pierre (TYH-0002) - Ruskon Farssi (35+32+27=94p.)
    13. Tinu (TYH-0042) - Angren Margaery (30+46+10=86p.)
    
    
    
    Luokka 2. Käyttöajo (37 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Killeri KAS (139+147+131=417p.)
    2. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria (149+134+110=393p.)
    3. Tinu (TYH-0042) - Angren Chantal (122+111+135=368p.)
    4. Pierre (TYH-0002) - Snillin Helima (129+59+146=334p.)
    5. Pierre (TYH-0002) - Mini-Muskotti (121+73+132=326p.)
    6. Tinu (TYH-0042) - Aldreda 5594 (109+66+148=323p.)
    7. Tinu (TYH-0042) - Angren Gaëlle (18+146+135=299p.)
    8. V. Penrose (TYH-0121) - Namys Tea Talk (129+79+81=289p.)
    9. Kamomilla (TYH-0162) - Humphrey (83+80+120=283p.)
    10. Pierre (TYH-0002) - Kanelia KAS (87+72+120=279p.)
    11. V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey (85+80+108=273p.)
    12. Tinu (TYH-0042) - Finnbarr (120+125+21=266p.)
    13. Tinu (TYH-0042) - Angren Noelene (94+115+52=261p.)
    14. Tinu (TYH-0042) - Willi Wim (127+22+99=248p.)
    15. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Declan (124+43+76=243p.)
    16. Tinu (TYH-0042) - Fernand FRA (102+35+82=219p.)
    17. Milja (TYH-0070) - M.B. Kummitus (103+86+23=212p.)
    18. Pierre (TYH-0002) - Karman Arastus (60+125+26=211p.)
    19. Pierre (TYH-0002) - Kasku (13+63+134=210p.)
    20. Kamomilla (TYH-0162) - Foley (109+54+46=209p.)
    21. Kamomilla (TYH-0162) - Reilly (116+9+83=208p.)
    22. Kamomilla (TYH-0162) - Marissa (122+18+67=207p.)
    23. Tinu (TYH-0042) - Amaury FRA (46+123+38=207p.)
    24. Pierre (TYH-0002) - Kanelimanteli (28+86+88=202p.)
    25. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylake’s Golden Pearl (18+75+105=198p.)
    26. Kamomilla (TYH-0162) - Avery (38+46+108=192p.)
    27. Pierre (TYH-0002) - Kimakka KAS (59+26+99=184p.)
    28. Kamomilla (TYH-0162) - Dillard (117+48+16=181p.)
    29. Pierre (TYH-0002) - Altto KAS (34+15+128=177p.)
    30. Tinu (TYH-0042) - Raimbaut 5594 (5+102+63=170p.)
    31. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy (67+24+76=167p.)
    32. Tinu (TYH-0042) - Heinrike (7+120+34=161p.)
    33. Elva (TYH-0150) - Maanan Valokki (42+25+89=156p.)
    34. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley (21+39+81=141p.)
    35. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey (83+25+20=128p.)
    36. Pierre (TYH-0002) - Karelia KAS (53+52+6=111p.)
    37. Milja (TYH-0070) - Fiktion Arktos (7+17+58=82p.)
    
    
    
    Luokka 3. Metsäajo (29 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Armakka (131+133+75=339p.)
    2. Tinu (TYH-0042) - Zavier 5594 (64+150+112=326p.)
    3. Elva (TYH-0150) - Võimas (60+86+146=292p.)
    4. Tinu (TYH-0042) - Angren Ethan (48+121+121=290p.)
    5. V. Penrose (TYH-0121) - Etheldred GW (11+132+140=283p.)
    6. Tinu (TYH-0042) - Angren Chantal (79+108+86=273p.)
    7. Pierre (TYH-0002) - Parmatti KAS (116+89+68=273p.)
    8. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee (73+135+58=266p.)
    9. Tinu (TYH-0042) - Raimbaut 5594 (108+48+103=259p.)
    10. Pierre (TYH-0002) - Latokartanon Eetos (136+114+5=255p.)
    11. Elva (TYH-0150) - Maanan Valokki (62+57+126=245p.)
    12. Tinu (TYH-0042) - Annegret (53+111+79=243p.)
    13. Tinu (TYH-0042) - Finnbarr (98+42+86=226p.)
    14. Pierre (TYH-0002) - Kilimanjaro KAS (119+15+87=221p.)
    15. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis (99+21+100=220p.)
    16. Pierre (TYH-0002) - Junkkari KAS (58+39+114=211p.)
    17. Tinu (TYH-0042) - Angren Wendel (46+141+12=199p.)
    18. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze (138+46+14=198p.)
    19. Pierre (TYH-0002) - Kanelia KAS (147+17+31=195p.)
    20. Pierre (TYH-0002) - Tvillin Tikitti (30+52+105=187p.)
    21. Tinu (TYH-0042) - Angren Gaëlle (12+98+75=185p.)
    22. Tinu (TYH-0042) - Renée FRA (96+48+31=175p.)
    23. Tinu (TYH-0042) - Jeanne d'Arc 5594 (47+74+48=169p.)
    24. Pierre (TYH-0002) - Vijantijk (49+30+85=164p.)
    25. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Declan (79+35+49=163p.)
    26. Pierre (TYH-0002) - Karelia KAS (69+19+75=163p.)
    27. V. Penrose (TYH-0121) - Burton’s Lucille (88+49+10=147p.)
    28. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Reid (39+19+59=117p.)
    29. Pierre (TYH-0002) - Kadon Valiokas (14+20+23=57p.)
    
    
    
    Luokka 4. Kyntö (30 osallistujaa)
    1. Milja (TYH-0070) - Fiktion Arktos (98+93+86=277p.)
    2. Pierre (TYH-0002) - Vijantijk (82+87+86=255p.)
    3. Pierre (TYH-0002) - Vriendelijk Gryffindor (87+82+80=249p.)
    4. Pierre (TYH-0002) - Figure 4 (58+98+74=230p.)
    5. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis (95+77+51=223p.)
    6. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria (64+60+95=219p.)
    7. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana (73+49+95=217p.)
    8. Tinu (TYH-0042) - Angren Raphaël (91+48+52=191p.)
    9. Tinu (TYH-0042) - Angren Calixte (47+48+94=189p.)
    10. Pierre (TYH-0002) - Mini-Manteli (95+49+38=182p.)
    11. Pierre (TYH-0002) - Häilyvä (99+41+41=181p.)
    12. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley (30+70+73=173p.)
    13. Tinu (TYH-0042) - Angren Ethan (65+27+79=171p.)
    14. Pierre (TYH-0002) - Reyvena Eleni (46+43+75=164p.)
    15. V. Penrose (TYH-0121) - Burton’s Lucille (65+40+54=159p.)
    16. Pierre (TYH-0002) - Adiva Vesta Vic (47+93+19=159p.)
    17. Tinu (TYH-0042) - DD Leachlainn (38+75+33=146p.)
    18. Pierre (TYH-0002) - Vehkakorven Vezina (42+98+5=145p.)
    19. Tinu (TYH-0042) - Denethor 5594 (76+47+18=141p.)
    20. Pierre (TYH-0002) - Havitella (35+32+70=137p.)
    21. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey (40+71+18=129p.)
    22. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee (19+5+95=119p.)
    23. Pierre (TYH-0002) - Mini-Marenki (24+54+31=109p.)
    24. Tinu (TYH-0042) - Maela FRA (24+24+59=107p.)
    25. Elva (TYH-0150) - Võimas (28+62+16=106p.)
    26. Tinu (TYH-0042) - Eléonore 5594 (47+42+6=95p.)
    27. V. Penrose (TYH-0121) - Namys Tea Talk (5+8+82=95p.)
    28. Tinu (TYH-0042) - Roxelana (7+45+39=91p.)
    29. Tinu (TYH-0042) - Nathanaël 5594 (5+60+17=82p.)
    30. Tinu (TYH-0042) - Angren Abigail (13+15+14=42p.)
    
    
    
    Luokka 5. Veto (35 osallistujaa)
    1. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze (323+284+256=863m.)
    2. Tinu (TYH-0042) - Angren Calixte (297+241+310=848m.)
    3. Tinu (TYH-0042) - Angren Raphaël (162+344+297=803m.)
    4. Tinu (TYH-0042) - DD Leachlainn (131+334+309=774m.)
    5. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja (155+234+341=730m.)
    6. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli (292+92+305=689m.)
    7. Kamomilla (TYH-0162) - Marissa (268+120+299=687m.)
    8. Pierre (TYH-0002) - Junkkari KAS (207+219+235=661m.)
    9. Pierre (TYH-0002) - Jokkeri KAS (170+259+225=654m.)
    10. Pierre (TYH-0002) - Kuolo Tulloo KAS (301+189+164=654m.)
    11. Melina (TYH-0102) - Runon Naavaparta (347+123+170=640m.)
    12. Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki (304+212+105=621m.)
    13. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Aprakka (284+128+188=600m.)
    14. Kamomilla (TYH-0162) - Humphrey (265+303+14=582m.)
    15. Kamomilla (TYH-0162) - Dillard (236+24+311=571m.)
    16. Melina (TYH-0102) - Runon Valkokulta (282+35+247=564m.)
    17. Tinu (TYH-0042) - Denethor 5594 (212+278+71=561m.)
    18. V. Penrose (TYH-0121) - Etheldred GW (197+140+220=557m.)
    19. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll (209+175+173=557m.)
    20. Tinu (TYH-0042) - Angren Abigail (324+134+88=546m.)
    21. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka (171+222+149=542m.)
    22. Tinu (TYH-0042) - Eléonore 5594 (12+247+281=540m.)
    23. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Armakka (28+345+152=525m.)
    24. Kamomilla (TYH-0162) - Reilly (140+176+204=520m.)
    25. Pierre (TYH-0002) - Hovivalhe (140+171+153=464m.)
    26. Tinu (TYH-0042) - Maela FRA (165+144+154=463m.)
    27. Tinu (TYH-0042) - Angren Gaetane (186+197+65=448m.)
    28. Tinu (TYH-0042) - Zechariah LAC (134+139+152=425m.)
    29. Melina (TYH-0102) - Tikkalammen Lohdutar (111+84+222=417m.)
    30. Kamomilla (TYH-0162) - Foley (76+144+195=415m.)
    31. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey (119+218+78=415m.)
    32. Tinu (TYH-0042) - Nathanaël 5594 (95+221+84=400m.)
    33. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Lancelot (124+186+60=370m.)
    34. Kamomilla (TYH-0162) - Avery (309+26+30=365m.)
    35. Pierre (TYH-0002) - Arkajalka KAS (29+191+117=337m.)
    
    
    
    Luokka 6. Juoksukoe (20 osallistujaa)
    1. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostettu (4+4+5=13p.)
    2. Pierre (TYH-0002) - Kontrakka KAS (2+5+5=12p.)
    3. Tinu (TYH-0042) - Urmakka (3+5+3=11p.)
    4. Pierre (TYH-0002) - AH Pikku-Harha (3+3+4=10p.)
    5. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva (5+3+2=10p.)
    6. Pierre (TYH-0002) - Hykson Helemi KAS (5+1+4=10p.)
    7. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar (2+3+3=8p.)
    8. Pierre (TYH-0002) - Liian Hopeinen KAS (2+2+4=8p.)
    9. Pierre (TYH-0002) - Pikku-Pii KAS (4+2+1=7p.)
    10. Pierre (TYH-0002) - Kuis Vain Kiipelissä (2+2+3=7p.)
    11. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka (4+2+1=7p.)
    12. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu (1+1+4=6p.)
    13. Pierre (TYH-0002) - Luotto-Osuma KAS (1+3+2=6p.)
    14. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu (2+3+1=6p.)
    15. Tinu (TYH-0042) - Ionin Kullattu (4+1+1=6p.)
    16. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda (1+1+3=5p.)
    17. Pierre (TYH-0002) - PII Sumutus (3+0+2=5p.)
    18. Pierre (TYH-0002) - Kismitti KAS (3+0+2=5p.)
    19. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave (3+0+1=4p.)
    20. Pierre (TYH-0002) - Tulitikku KAS (2+0+1=3p.)
    
    
    Luokka 7. Käyntikoe (31 osallistujaa)
    1. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll (4+6+6=16p.)
    2. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda (6+6+4=16p.)
    3. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva (6+3+6=15p.)
    4. Pierre (TYH-0002) - Comino Zoom (6+6+2=14p.)
    5. Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko (4+6+3=13p.)
    6. Pierre (TYH-0002) - Duanin Joiku (6+4+3=13p.)
    7. Pierre (TYH-0002) - Kaskun Valkokulta (2+4+6=12p.)
    8. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja (1+5+6=12p.)
    9. Tinu (TYH-0042) - Ionin Kullattu (6+4+2=12p.) 
    10. Pierre (TYH-0002) - Kihitti (5+5+1=11p.)
    11. Pierre (TYH-0002) - Seppäjärven Ahava (1+5+4=10p.)
    12. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy (2+5+3=10p.)
    13. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka (4+5+1=10p.)
    14. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Lancelot (2+3+5=10p.)
    15. Pierre (TYH-0002) - Breandan Mr. Whiteytakey (3+4+3=10p.)
    16. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave (6+0+3=9p.)
    17. Pierre (TYH-0002) - Territory (6+0+3=9p.)
    18. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylake’s Golden Pearl (5+2+2=9p.) 
    19. Pierre (TYH-0002) - Elohopea (4+3+1=8p.)
    20. Melina (TYH-0102) - Runon Valkokulta (3+4+1=8p.)
    21. Tinu (TYH-0042) - Urmakka (1+3+4=8p.)
    22. Pierre (TYH-0002) - Fiktion Kontra-altto (2+0+6=8p.)
    23. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu (5+2+1=8p.)
    24. V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey (2+2+4=8p.) 
    25. Melina (TYH-0102) - Tikkalammen Lohdutar (3+1+3=7p.)
    26. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana (3+2+2=7p.) 
    27. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu (2+1+3=6p.)
    28. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar (0+5+1=6p.) 
    29. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey (3+0+2=5p.)
    30. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostettu (2+1+2=5p.) 
    31. Melina (TYH-0102) - Runon Naavaparta (0+1+3=4p.)
    
    
    
    

  • Ensimmäisen eli 26. päivä järjestettävän kilpailupäivän tulokset.

    Luokka 1. Tottelevaisuus (13 osallistujaa)
    1. Tinu (TYH-0042) - Angren Aloisia 91p.
    2. V. Penrose (TYH-0121) - Kärmeniemen Skärsnäppa 87p.
    3. Elva (TYH-0150) - Ultravioletti 86p.
    4. Tinu (TYH-0042) - Angren Aurelia 74p.
    5. Pierre (TYH-0002) - Annapurna KAS 69p.
    6. Tinu (TYH-0042) - Frodon Sacquet d'Ion 48p.
    7. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Amethyste 48p.
    8. V. Penrose (TYH-0121) - Avraham 46p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Ruskon Farssi 35p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Sinikki KAS 32p.
    11. Tinu (TYH-0042) - Angren Margaery 30p.
    12. Pierre (TYH-0002) - Guen Ikikipinä 24p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Angren Nienna 10p.
    
    
    Luokka 2. Käyttöajo (37 osallistujaa)
    1. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria 149p.
    2. Pierre (TYH-0002) - Killeri KAS 139p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Snillin Helima 129p.
    4. V. Penrose (TYH-0121) - Namys Tea Talk 129p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Willi Wim 127p.
    6. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Declan 124p.
    7. Kamomilla (TYH-0162) - Marissa 122p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Angren Chantal 122p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Mini-Muskotti 121p.
    10. Tinu (TYH-0042) - Finnbarr 120p.
    11. Kamomilla (TYH-0162) - Dillard 117p.
    12. Kamomilla (TYH-0162) - Reilly 116p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Aldreda 5594 109p.
    14. Kamomilla (TYH-0162) - Foley 109p.
    15. Milja (TYH-0070) - M.B. Kummitus 103p.
    16. Tinu (TYH-0042) - Fernand FRA 102p.
    17. Tinu (TYH-0042) - Angren Noelene 94p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Kanelia KAS 87p.
    19. V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey 85p.
    20. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 83p.
    21. Kamomilla (TYH-0162) - Humphrey 83p.
    22. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy 67p.
    23. Pierre (TYH-0002) - Karman Arastus 60p.
    24. Pierre (TYH-0002) - Kimakka KAS 59p.
    25. Pierre (TYH-0002) - Karelia KAS 53p.
    26. Tinu (TYH-0042) - Amaury FRA 46p.
    27. Elva (TYH-0150) - Maanan Valokki 42p.
    28. Kamomilla (TYH-0162) - Avery 38p.
    29. Pierre (TYH-0002) - Altto KAS 34p.
    30. Pierre (TYH-0002) - Kanelimanteli 28p.
    31. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley 21p.
    32. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylake’s Golden Pearl 18p.
    33. Tinu (TYH-0042) - Angren Gaëlle 18p.
    34. Pierre (TYH-0002) - Kasku 13p.
    35. Milja (TYH-0070) - Fiktion Arktos 7p.
    36. Tinu (TYH-0042) - Heinrike 7p.
    37. Tinu (TYH-0042) - Raimbaut 5594 5p.
    
    
    Luokka 3. Metsäajo (29 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Kanelia KAS 147p.
    2. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze 138p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Latokartanon Eetos 136p.
    4. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Armakka 131p.
    5. Pierre (TYH-0002) - Kilimanjaro KAS 119p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Parmatti KAS 116p.
    7. Tinu (TYH-0042) - Raimbaut 5594 108p.
    8. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 99p.
    9. Tinu (TYH-0042) - Finnbarr 98p.
    10. Tinu (TYH-0042) - Renée FRA 96p.
    11. V. Penrose (TYH-0121) - Burton’s Lucille 88p.
    12. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Declan 79p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Angren Chantal 79p.
    14. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 73p.
    15. Pierre (TYH-0002) - Karelia KAS 69p.
    16. Tinu (TYH-0042) - Zavier 5594 64p.
    17. Elva (TYH-0150) - Maanan Valokki 62p.
    18. Elva (TYH-0150) - Võimas 60p.
    19. Pierre (TYH-0002) - Junkkari KAS 58p.
    20. Tinu (TYH-0042) - Annegret 53p.
    21. Pierre (TYH-0002) - Vijantijk 49p.
    22. Tinu (TYH-0042) - Angren Ethan 48p.
    23. Tinu (TYH-0042) - Jeanne d'Arc 5594 47p.
    24. Tinu (TYH-0042) - Angren Wendel 46p.
    25. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Reid 39p.
    26. Pierre (TYH-0002) - Tvillin Tikitti 30p.
    27. Pierre (TYH-0002) - Kadon Valiokas 14p.
    28. Tinu (TYH-0042) - Angren Gaëlle 12p.
    29. V. Penrose (TYH-0121) - Etheldred GW 11p.
    
    
    Luokka 4. Kyntö (30 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Häilyvä 99p.
    2. Milja (TYH-0070) - Fiktion Arktos 98p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Mini-Manteli 95p.
    4. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 95p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Angren Raphaël 91p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Vriendelijk Gryffindor 87p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Vijantijk 82p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Denethor 5594 76p.
    9. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana 73p.
    10. V. Penrose (TYH-0121) - Burton’s Lucille 65p.
    11. Tinu (TYH-0042) - Angren Ethan 65p.
    12. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria 64p.
    13. Pierre (TYH-0002) - Figure 4 58p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Adiva Vesta Vic 47p.
    15. Tinu (TYH-0042) - Eléonore 5594 47p.
    16. Tinu (TYH-0042) - Angren Calixte 47p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Reyvena Eleni 46p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Vehkakorven Vezina 42p.
    19. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 40p.
    20. Tinu (TYH-0042) - DD Leachlainn 38p.
    21. Pierre (TYH-0002) - Havitella 35p.
    22. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley 30p.
    23. Elva (TYH-0150) - Võimas 28p.
    24. Pierre (TYH-0002) - Mini-Marenki 24p.
    25. Tinu (TYH-0042) - Maela FRA 24p.
    26. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 19p.
    27. Tinu (TYH-0042) - Angren Abigail 13p.
    28. Tinu (TYH-0042) - Roxelana 7p.
    29. Tinu (TYH-0042) - Nathanaël 5594 5p.
    30. V. Penrose (TYH-0121) - Namys Tea Talk 5p.
    
    
    Luokka 5. Veto (35 osallistujaa)
    1. Melina (TYH-0102) - Runon Naavaparta 347m.
    2. Tinu (TYH-0042) - Angren Abigail 324m.
    3. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze 323m.
    4. Kamomilla (TYH-0162) - Avery 309m.
    5. Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki 304m.
    6. Pierre (TYH-0002) - Kuolo Tulloo KAS 301m.
    7. Tinu (TYH-0042) - Angren Calixte 297m.
    8. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli 292m.
    9. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Aprakka 284m.
    10. Melina (TYH-0102) - Runon Valkokulta 282m.
    11. Kamomilla (TYH-0162) - Marissa 268m.
    12. Kamomilla (TYH-0162) - Humphrey 265m.
    13. Kamomilla (TYH-0162) - Dillard 236m.
    14. Tinu (TYH-0042) - Denethor 5594 212m.
    15. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 209m.
    16. Pierre (TYH-0002) - Junkkari KAS 207m.
    17. V. Penrose (TYH-0121) - Etheldred GW 197m.
    18. Tinu (TYH-0042) - Angren Gaetane 186m.
    19. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka 171m.
    20. Pierre (TYH-0002) - Jokkeri KAS 170m.
    21. Tinu (TYH-0042) - Maela FRA 165m.
    22. Tinu (TYH-0042) - Angren Raphaël 162m.
    23. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja 155m.
    24. Kamomilla (TYH-0162) - Reilly 140m.
    25. Pierre (TYH-0002) - Hovivalhe 140m.
    26. Tinu (TYH-0042) - Zechariah LAC 134m.
    27. Tinu (TYH-0042) - DD Leachlainn 131m.
    28. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Lancelot 124m.
    29. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey 119m.
    30. Melina (TYH-0102) - Tikkalammen Lohdutar 111m.
    31. Tinu (TYH-0042) - Nathanaël 5594 95m.
    32. Kamomilla (TYH-0162) - Foley 76m.
    33. Pierre (TYH-0002) - Arkajalka KAS 29m.
    34. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Armakka 28m.
    35. Tinu (TYH-0042) - Eléonore 5594 12m.
    
    
    Luokka 6. Juoksukoe (20 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Hykson Helemi KAS 5p.
    2. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva 5p.
    3. Tinu (TYH-0042) - Ionin Kullattu 4p.
    4. Pierre (TYH-0002) - Pikku-Pii KAS 4p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostettu 4p.
    6. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka 4p.
    7. Pierre (TYH-0002) - PII Sumutus 3p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave 3p.
    9. Tinu (TYH-0042) - Urmakka 3p.
    10. Pierre (TYH-0002) - AH Pikku-Harha 3p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Kismitti KAS 3p.
    12. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu 2p.
    13. Pierre (TYH-0002) - Kontrakka KAS 2p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Liian Hopeinen KAS 2p.
    15. Pierre (TYH-0002) - Tulitikku KAS 2p.
    16. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar 2p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Kuis Vain Kiipelissä 2p.
    18. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu 1p.
    19. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda 1p.
    20. Pierre (TYH-0002) - Luotto-Osuma KAS 1p.
    
    
    Luokka 7. Käyntikoe (31 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Duanin Joiku 6p.
    2. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave 6p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Comino Zoom 6p.
    4. Tinu (TYH-0042) - Ionin Kullattu 6p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda 6p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Territory 6p.
    7. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva 6p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu 5p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Kihitti 5p.
    10. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylake’s Golden Pearl 5p.
    11. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka 4p.
    12. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 4p.
    13. Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko 4p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Elohopea 4p.
    15. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana 3p.
    16. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey 3p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Breandan Mr. Whiteytakey 3p.
    18. Melina (TYH-0102) - Runon Valkokulta 3p.
    19. Melina (TYH-0102) - Tikkalammen Lohdutar 3p.
    20. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Lancelot 2p.
    21. V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey 2p.
    22. Pierre (TYH-0002) - Kaskun Valkokulta 2p.
    23. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy 2p.
    24. Pierre (TYH-0002) - Fiktion Kontra-altto 2p.
    25. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostettu 2p.
    26. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu 2p.
    27. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja 1p.
    28. Tinu (TYH-0042) - Urmakka 1p.
    29. Pierre (TYH-0002) - Seppäjärven Ahava 1p.
    HYL. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar (hml)
    HYL. Melina (TYH-0102) - Runon Naavaparta (hml)
    

  • Toisen eli 27. päivä järjestettävän kilpailupäivän tulokset.

    Luokka 1. Tottelevaisuus (13 osallistujaa)
    1. Tinu (TYH-0042) - Angren Nienna 88p.
    2. Pierre (TYH-0002) - Annapurna KAS 88p.
    3. Tinu (TYH-0042) - Angren Aloisia 81p.
    4. V. Penrose (TYH-0121) - Avraham 80p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Angren Aurelia 76p.
    6. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Amethyste 59p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Sinikki KAS 51p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Frodon Sacquet d'Ion 50p.
    9. Tinu (TYH-0042) - Angren Margaery 46p.
    10. Elva (TYH-0150) - Ultravioletti 46p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Guen Ikikipinä 37p.
    12. Pierre (TYH-0002) - Ruskon Farssi 32p.
    13. V. Penrose (TYH-0121) - Kärmeniemen Skärsnäppa 22p.
    
    
    Luokka 2. Käyttöajo (37 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Killeri KAS 147p.
    2. Tinu (TYH-0042) - Angren Gaëlle 146p.
    3. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria 134p.
    4. Pierre (TYH-0002) - Karman Arastus 125p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Finnbarr 125p.
    6. Tinu (TYH-0042) - Amaury FRA 123p.
    7. Tinu (TYH-0042) - Heinrike 120p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Angren Noelene 115p.
    9. Tinu (TYH-0042) - Angren Chantal 111p.
    10. Tinu (TYH-0042) - Raimbaut 5594 102p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Kanelimanteli 86p.
    12. Milja (TYH-0070) - M.B. Kummitus 86p.
    13. V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey 80p.
    14. Kamomilla (TYH-0162) - Humphrey 80p.
    15. V. Penrose (TYH-0121) - Namys Tea Talk 79p.
    16. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylake’s Golden Pearl 75p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Mini-Muskotti 73p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Kanelia KAS 72p.
    19. Tinu (TYH-0042) - Aldreda 5594 66p.
    20. Pierre (TYH-0002) - Kasku 63p.
    21. Pierre (TYH-0002) - Snillin Helima 59p.
    22. Kamomilla (TYH-0162) - Foley 54p.
    23. Pierre (TYH-0002) - Karelia KAS 52p.
    24. Kamomilla (TYH-0162) - Dillard 48p.
    25. Kamomilla (TYH-0162) - Avery 46p.
    26. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Declan 43p.
    27. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley 39p.
    28. Tinu (TYH-0042) - Fernand FRA 35p.
    29. Pierre (TYH-0002) - Kimakka KAS 26p.
    30. Elva (TYH-0150) - Maanan Valokki 25p.
    31. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 25p.
    32. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy 24p.
    33. Tinu (TYH-0042) - Willi Wim 22p.
    34. Kamomilla (TYH-0162) - Marissa 18p.
    35. Milja (TYH-0070) - Fiktion Arktos 17p.
    36. Pierre (TYH-0002) - Altto KAS 15p.
    37. Kamomilla (TYH-0162) - Reilly 9p.
    
    
    Luokka 3. Metsäajo (29 osallistujaa)
    1. Tinu (TYH-0042) - Zavier 5594 150p.
    2. Tinu (TYH-0042) - Angren Wendel 141p.
    3. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 135p.
    4. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Armakka 133p.
    5. V. Penrose (TYH-0121) - Etheldred GW 132p.
    6. Tinu (TYH-0042) - Angren Ethan 121p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Latokartanon Eetos 114p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Annegret 111p.
    9. Tinu (TYH-0042) - Angren Chantal 108p.
    10. Tinu (TYH-0042) - Angren Gaëlle 98p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Parmatti KAS 89p.
    12. Elva (TYH-0150) - Võimas 86p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Jeanne d'Arc 5594 74p.
    14. Elva (TYH-0150) - Maanan Valokki 57p.
    15. Pierre (TYH-0002) - Tvillin Tikitti 52p.
    16. V. Penrose (TYH-0121) - Burton’s Lucille 49p.
    17. Tinu (TYH-0042) - Raimbaut 5594 48p.
    18. Tinu (TYH-0042) - Renée FRA 48p.
    19. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze 46p.
    20. Tinu (TYH-0042) - Finnbarr 42p.
    21. Pierre (TYH-0002) - Junkkari KAS 39p.
    22. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Declan 35p.
    23. Pierre (TYH-0002) - Vijantijk 30p.
    24. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 21p.
    25. Pierre (TYH-0002) - Kadon Valiokas 20p.
    26. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Reid 19p.
    27. Pierre (TYH-0002) - Karelia KAS 19p.
    28. Pierre (TYH-0002) - Kanelia KAS 17p.
    29. Pierre (TYH-0002) - Kilimanjaro KAS 15p.
    
    
    Luokka 4. Kyntö (30 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Figure 4 98p.
    2. Pierre (TYH-0002) - Vehkakorven Vezina 98p.
    3. Milja (TYH-0070) - Fiktion Arktos 93p.
    4. Pierre (TYH-0002) - Adiva Vesta Vic 93p.
    5. Pierre (TYH-0002) - Vijantijk 87p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Vriendelijk Gryffindor 82p.
    7. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 77p.
    8. Tinu (TYH-0042) - DD Leachlainn 75p.
    9. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 71p.
    10. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley 70p.
    11. Elva (TYH-0150) - Võimas 62p.
    12. Tinu (TYH-0042) - Nathanaël 5594 60p.
    13. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria 60p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Mini-Marenki 54p.
    15. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana 49p.
    16. Pierre (TYH-0002) - Mini-Manteli 49p.
    17. Tinu (TYH-0042) - Angren Raphaël 48p.
    18. Tinu (TYH-0042) - Angren Calixte 48p.
    19. Tinu (TYH-0042) - Denethor 5594 47p.
    20. Tinu (TYH-0042) - Roxelana 45p.
    21. Pierre (TYH-0002) - Reyvena Eleni 43p.
    22. Tinu (TYH-0042) - Eléonore 5594 42p.
    23. Pierre (TYH-0002) - Häilyvä 41p.
    24. V. Penrose (TYH-0121) - Burton’s Lucille 40p.
    25. Pierre (TYH-0002) - Havitella 32p.
    26. Tinu (TYH-0042) - Angren Ethan 27p.
    27. Tinu (TYH-0042) - Maela FRA 24p.
    28. Tinu (TYH-0042) - Angren Abigail 15p.
    29. V. Penrose (TYH-0121) - Namys Tea Talk 8p.
    30. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 5p.
    
    
    Luokka 5. Veto (35 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Armakka 345m.
    2. Tinu (TYH-0042) - Angren Raphaël 344m.
    3. Tinu (TYH-0042) - DD Leachlainn 334m.
    4. Kamomilla (TYH-0162) - Humphrey 303m.
    5. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze 284m.
    6. Tinu (TYH-0042) - Denethor 5594 278m.
    7. Pierre (TYH-0002) - Jokkeri KAS 259m.
    8. Tinu (TYH-0042) - Eléonore 5594 247m.
    9. Tinu (TYH-0042) - Angren Calixte 241m.
    10. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja 234m.
    11. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka 222m.
    12. Tinu (TYH-0042) - Nathanaël 5594 221m.
    13. Pierre (TYH-0002) - Junkkari KAS 219m.
    14. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey 218m.
    15. Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki 212m.
    16. Tinu (TYH-0042) - Angren Gaetane 197m.
    17. Pierre (TYH-0002) - Arkajalka KAS 191m.
    18. Pierre (TYH-0002) - Kuolo Tulloo KAS 189m.
    19. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Lancelot 186m.
    20. Kamomilla (TYH-0162) - Reilly 176m.
    21. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 175m.
    22. Pierre (TYH-0002) - Hovivalhe 171m.
    23. Tinu (TYH-0042) - Maela FRA 144m.
    24. Kamomilla (TYH-0162) - Foley 144m.
    25. V. Penrose (TYH-0121) - Etheldred GW 140m.
    26. Tinu (TYH-0042) - Zechariah LAC 139m.
    27. Tinu (TYH-0042) - Angren Abigail 134m.
    28. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Aprakka 128m.
    29. Melina (TYH-0102) - Runon Naavaparta 123m.
    30. Kamomilla (TYH-0162) - Marissa 120m.
    31. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli 92m.
    32. Melina (TYH-0102) - Tikkalammen Lohdutar 84m.
    33. Melina (TYH-0102) - Runon Valkokulta 35m.
    34. Kamomilla (TYH-0162) - Avery 26m.
    35. Kamomilla (TYH-0162) - Dillard 24m.
    
    
    Luokka 6. Juoksukoe (20 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Kontrakka KAS 5p.
    2. Tinu (TYH-0042) - Urmakka 5p.
    3. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostettu 4p.
    4. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar 3p.
    5. Pierre (TYH-0002) - AH Pikku-Harha 3p.
    6. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu 3p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Luotto-Osuma KAS 3p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva 3p.
    9. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka 2p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Liian Hopeinen KAS 2p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Pikku-Pii KAS 2p.
    12. Pierre (TYH-0002) - Kuis Vain Kiipelissä 2p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Ionin Kullattu 1p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Hykson Helemi KAS 1p.
    15. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu 1p.
    16. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda 1p.
    HYL. Pierre (TYH-0002) - Kismitti KAS (hml)
    HYL. Pierre (TYH-0002) - Tulitikku KAS (hml)
    HYL. Pierre (TYH-0002) - PII Sumutus (hll)
    HYL. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave (k)
    
    
    Luokka 7. Käyntikoe (31 osallistujaa)
    1. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 6p.
    2. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda 6p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Comino Zoom 6p.
    4. Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko 6p.
    5. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja 5p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Kihitti 5p.
    7. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy 5p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar 5p.
    9. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka 5p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Seppäjärven Ahava 5p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Breandan Mr. Whiteytakey 4p.
    12. Melina (TYH-0102) - Runon Valkokulta 4p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Ionin Kullattu 4p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Duanin Joiku 4p.
    15. Pierre (TYH-0002) - Kaskun Valkokulta 4p.
    16. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Lancelot 3p.
    17. Tinu (TYH-0042) - Urmakka 3p.
    18. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva 3p.
    19. Pierre (TYH-0002) - Elohopea 3p.
    20. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu 2p.
    21. V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey 2p.
    22. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylake’s Golden Pearl 2p.
    23. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana 2p.
    24. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu 1p.
    25. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostettu 1p.
    26. Melina (TYH-0102) - Tikkalammen Lohdutar 1p.
    27. Melina (TYH-0102) - Runon Naavaparta 1p.
    HYL. Pierre (TYH-0002) - Fiktion Kontra-altto (hll)
    HYL. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave (hll)
    HYL. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey (k)
    HYL. Pierre (TYH-0002) - Territory (k)
    

  • Kolmannen eli 28. päivä järjestettävän kilpailupäivän tulokset.

    Luokka 1. Tottelevaisuus (13 osallistujaa)
    1. Elva (TYH-0150) - Ultravioletti 87p.
    2. V. Penrose (TYH-0121) - Avraham 70p.
    3. Tinu (TYH-0042) - Angren Aloisia 70p.
    4. V. Penrose (TYH-0121) - Kärmeniemen Skärsnäppa 67p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Angren Aurelia 67p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Guen Ikikipinä 58p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Annapurna KAS 45p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Frodon Sacquet d'Ion 41p.
    9. Tinu (TYH-0042) - Angren Nienna 34p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Ruskon Farssi 27p.
    11. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Amethyste 25p.
    12. Pierre (TYH-0002) - Sinikki KAS 16p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Angren Margaery 10p.
    
    
    Luokka 2. Käyttöajo (37 osallistujaa)
    1. Tinu (TYH-0042) - Aldreda 5594 148p.
    2. Pierre (TYH-0002) - Snillin Helima 146p.
    3. Tinu (TYH-0042) - Angren Chantal 135p.
    4. Tinu (TYH-0042) - Angren Gaëlle 135p.
    5. Pierre (TYH-0002) - Kasku 134p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Mini-Muskotti 132p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Killeri KAS 131p.
    8. Pierre (TYH-0002) - Altto KAS 128p.
    9. Kamomilla (TYH-0162) - Humphrey 120p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Kanelia KAS 120p.
    11. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria 110p.
    12. V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey 108p.
    13. Kamomilla (TYH-0162) - Avery 108p.
    14. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylake’s Golden Pearl 105p.
    15. Tinu (TYH-0042) - Willi Wim 99p.
    16. Pierre (TYH-0002) - Kimakka KAS 99p.
    17. Elva (TYH-0150) - Maanan Valokki 89p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Kanelimanteli 88p.
    19. Kamomilla (TYH-0162) - Reilly 83p.
    20. Tinu (TYH-0042) - Fernand FRA 82p.
    21. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley 81p.
    22. V. Penrose (TYH-0121) - Namys Tea Talk 81p.
    23. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Declan 76p.
    24. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy 76p.
    25. Kamomilla (TYH-0162) - Marissa 67p.
    26. Tinu (TYH-0042) - Raimbaut 5594 63p.
    27. Milja (TYH-0070) - Fiktion Arktos 58p.
    28. Tinu (TYH-0042) - Angren Noelene 52p.
    29. Kamomilla (TYH-0162) - Foley 46p.
    30. Tinu (TYH-0042) - Amaury FRA 38p.
    31. Tinu (TYH-0042) - Heinrike 34p.
    32. Pierre (TYH-0002) - Karman Arastus 26p.
    33. Milja (TYH-0070) - M.B. Kummitus 23p.
    34. Tinu (TYH-0042) - Finnbarr 21p.
    35. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 20p.
    36. Kamomilla (TYH-0162) - Dillard 16p.
    37. Pierre (TYH-0002) - Karelia KAS 6p.
    
    
    Luokka 3. Metsäajo (29 osallistujaa)
    1. Elva (TYH-0150) - Võimas 146p.
    2. V. Penrose (TYH-0121) - Etheldred GW 140p.
    3. Elva (TYH-0150) - Maanan Valokki 126p.
    4. Tinu (TYH-0042) - Angren Ethan 121p.
    5. Pierre (TYH-0002) - Junkkari KAS 114p.
    6. Tinu (TYH-0042) - Zavier 5594 112p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Tvillin Tikitti 105p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Raimbaut 5594 103p.
    9. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 100p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Kilimanjaro KAS 87p.
    11. Tinu (TYH-0042) - Finnbarr 86p.
    12. Tinu (TYH-0042) - Angren Chantal 86p.
    13. Pierre (TYH-0002) - Vijantijk 85p.
    14. Tinu (TYH-0042) - Annegret 79p.
    15. Tinu (TYH-0042) - Angren Gaëlle 75p.
    16. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Armakka 75p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Karelia KAS 75p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Parmatti KAS 68p.
    19. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Reid 59p.
    20. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 58p.
    21. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Declan 49p.
    22. Tinu (TYH-0042) - Jeanne d'Arc 5594 48p.
    23. Tinu (TYH-0042) - Renée FRA 31p.
    24. Pierre (TYH-0002) - Kanelia KAS 31p.
    25. Pierre (TYH-0002) - Kadon Valiokas 23p.
    26. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze 14p.
    27. Tinu (TYH-0042) - Angren Wendel 12p.
    28. V. Penrose (TYH-0121) - Burton’s Lucille 10p.
    29. Pierre (TYH-0002) - Latokartanon Eetos 5p.
    
    
    Luokka 4. Kyntö (30 osallistujaa)
    1. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 95p.
    2. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana 95p.
    3. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria 95p.
    4. Tinu (TYH-0042) - Angren Calixte 94p.
    5. Milja (TYH-0070) - Fiktion Arktos 86p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Vijantijk 86p.
    7. V. Penrose (TYH-0121) - Namys Tea Talk 82p.
    8. Pierre (TYH-0002) - Vriendelijk Gryffindor 80p.
    9. Tinu (TYH-0042) - Angren Ethan 79p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Reyvena Eleni 75p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Figure 4 74p.
    12. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley 73p.
    13. Pierre (TYH-0002) - Havitella 70p.
    14. Tinu (TYH-0042) - Maela FRA 59p.
    15. V. Penrose (TYH-0121) - Burton’s Lucille 54p.
    16. Tinu (TYH-0042) - Angren Raphaël 52p.
    17. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 51p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Häilyvä 41p.
    19. Tinu (TYH-0042) - Roxelana 39p.
    20. Pierre (TYH-0002) - Mini-Manteli 38p.
    21. Tinu (TYH-0042) - DD Leachlainn 33p.
    22. Pierre (TYH-0002) - Mini-Marenki 31p.
    23. Pierre (TYH-0002) - Adiva Vesta Vic 19p.
    24. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 18p.
    25. Tinu (TYH-0042) - Denethor 5594 18p.
    26. Tinu (TYH-0042) - Nathanaël 5594 17p.
    27. Elva (TYH-0150) - Võimas 16p.
    28. Tinu (TYH-0042) - Angren Abigail 14p.
    29. Tinu (TYH-0042) - Eléonore 5594 6p.
    30. Pierre (TYH-0002) - Vehkakorven Vezina 5p.
    
    
    Luokka 5. Veto (35 osallistujaa)
    1. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja 341m.
    2. Kamomilla (TYH-0162) - Dillard 311m.
    3. Tinu (TYH-0042) - Angren Calixte 310m.
    4. Tinu (TYH-0042) - DD Leachlainn 309m.
    5. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli 305m.
    6. Kamomilla (TYH-0162) - Marissa 299m.
    7. Tinu (TYH-0042) - Angren Raphaël 297m.
    8. Tinu (TYH-0042) - Eléonore 5594 281m.
    9. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze 256m.
    10. Melina (TYH-0102) - Runon Valkokulta 247m.
    11. Pierre (TYH-0002) - Junkkari KAS 235m.
    12. Pierre (TYH-0002) - Jokkeri KAS 225m.
    13. Melina (TYH-0102) - Tikkalammen Lohdutar 222m.
    14. V. Penrose (TYH-0121) - Etheldred GW 220m.
    15. Kamomilla (TYH-0162) - Reilly 204m.
    16. Kamomilla (TYH-0162) - Foley 195m.
    17. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Aprakka 188m.
    18. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 173m.
    19. Melina (TYH-0102) - Runon Naavaparta 170m.
    20. Pierre (TYH-0002) - Kuolo Tulloo KAS 164m.
    21. Tinu (TYH-0042) - Maela FRA 154m.
    22. Pierre (TYH-0002) - Hovivalhe 153m.
    23. Tinu (TYH-0042) - Zechariah LAC 152m.
    24. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Armakka 152m.
    25. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka 149m.
    26. Pierre (TYH-0002) - Arkajalka KAS 117m.
    27. Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki 105m.
    28. Tinu (TYH-0042) - Angren Abigail 88m.
    29. Tinu (TYH-0042) - Nathanaël 5594 84m.
    30. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey 78m.
    31. Tinu (TYH-0042) - Denethor 5594 71m.
    32. Tinu (TYH-0042) - Angren Gaetane 65m.
    33. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Lancelot 60m.
    34. Kamomilla (TYH-0162) - Avery 30m.
    35. Kamomilla (TYH-0162) - Humphrey 14m.
    
    
    Luokka 6. Juoksukoe (20 osallistujaa)
    1. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostettu 5p.
    2. Pierre (TYH-0002) - Kontrakka KAS 5p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Hykson Helemi KAS 4p.
    4. Pierre (TYH-0002) - AH Pikku-Harha 4p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu 4p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Liian Hopeinen KAS 4p.
    7. Tinu (TYH-0042) - Urmakka 3p.
    8. Pierre (TYH-0002) - Kuis Vain Kiipelissä 3p.
    9. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda 3p.
    10. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar 3p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Luotto-Osuma KAS 2p.
    12. Pierre (TYH-0002) - Kismitti KAS 2p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva 2p.
    14. Pierre (TYH-0002) - PII Sumutus 2p.
    15. Pierre (TYH-0002) - Pikku-Pii KAS 1p.
    16. Tinu (TYH-0042) - Ionin Kullattu 1p.
    17. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave 1p.
    18. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka 1p.
    19. Pierre (TYH-0002) - Tulitikku KAS 1p.
    20. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu 1p.
    
    
    Luokka 7. Käyntikoe (31 osallistujaa)
    1. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva 6p.
    2. Pierre (TYH-0002) - Kaskun Valkokulta 6p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Fiktion Kontra-altto 6p.
    4. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 6p.
    5. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja 6p.
    6. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Lancelot 5p.
    7. Tinu (TYH-0042) - Urmakka 4p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda 4p.
    9. V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey 4p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Seppäjärven Ahava 4p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Territory 3p.
    12. Melina (TYH-0102) - Tikkalammen Lohdutar 3p.
    13. Melina (TYH-0102) - Runon Naavaparta 3p.
    14. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu 3p.
    15. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave 3p.
    16. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy 3p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Duanin Joiku 3p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko 3p.
    19. Pierre (TYH-0002) - Breandan Mr. Whiteytakey 3p.
    20. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey 2p.
    21. Tinu (TYH-0042) - Ionin Kullattu 2p.
    22. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana 2p.
    23. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostettu 2p.
    24. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylake’s Golden Pearl 2p.
    25. Pierre (TYH-0002) - Comino Zoom 2p.
    26. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka 1p.
    27. Pierre (TYH-0002) - Elohopea 1p.
    28. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu 1p.
    29. Pierre (TYH-0002) - Kihitti 1p.
    30. Melina (TYH-0102) - Runon Valkokulta 1p.
    31. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar 1p.
    

  • Kisoihin osallistuneet valjakot.

    Luokka 1. Tottelevaisuus (13 osallistujaa)
    Elva (TYH-0150) - Ultravioletti
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Amethyste
    V. Penrose (TYH-0121) - Avraham
    V. Penrose (TYH-0121) - Kärmeniemen Skärsnäppa
    Pierre (TYH-0002) - Annapurna KAS
    Pierre (TYH-0002) - Guen Ikikipinä
    Pierre (TYH-0002) - Sinikki KAS
    Pierre (TYH-0002) - Ruskon Farssi
    Tinu (TYH-0042) - Angren Aloisia
    Tinu (TYH-0042) - Angren Aurelia
    Tinu (TYH-0042) - Angren Margaery
    Tinu (TYH-0042) - Angren Nienna
    Tinu (TYH-0042) - Frodon Sacquet d'Ion
    
    
    Luokka 2. Käyttöajo (37 osallistujaa)
    Elva (TYH-0150) - Maanan Valokki 
    V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy
    V. Penrose (TYH-0121) - Honeylake’s Golden Pearl
    V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Declan
    V. Penrose (TYH-0121) - Namys Tea Talk
    V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey
    Pierre (TYH-0002) - Kanelimanteli
    Pierre (TYH-0002) - Kanelia KAS
    Pierre (TYH-0002) - Karelia KAS
    Pierre (TYH-0002) - Snillin Helima
    Pierre (TYH-0002) - Kimakka KAS
    Pierre (TYH-0002) - Altto KAS
    Pierre (TYH-0002) - Killeri KAS
    Pierre (TYH-0002) - Mini-Muskotti
    Pierre (TYH-0002) - Kasku
    Pierre (TYH-0002) - Karman Arastus
    Milja (TYH-0070) - Fiktion Arktos
    Milja (TYH-0070) - M.B. Kummitus
    Kamomilla (TYH-0162) - Dillard
    Kamomilla (TYH-0162) - Humphrey
    Kamomilla (TYH-0162) - Foley
    Kamomilla (TYH-0162) - Marissa
    Kamomilla (TYH-0162) - Reilly
    Kamomilla (TYH-0162) - Avery
    Tinu (TYH-0042) - Amaury FRA
    Tinu (TYH-0042) - Fernand FRA
    Tinu (TYH-0042) - Finnbarr
    Tinu (TYH-0042) - Willi Wim
    Tinu (TYH-0042) - Heinrike
    Tinu (TYH-0042) - Aldreda 5594
    Tinu (TYH-0042) - Angren Noelene
    Tinu (TYH-0042) - Angren Gaëlle
    Tinu (TYH-0042) - Angren Chantal
    Tinu (TYH-0042) - Raimbaut 5594
    
    
    Luokka 3. Metsäajo (29 osallistujaa)
    Elva (TYH-0150) - Võimas
    Elva (TYH-0150) - Maanan Valokki 
    V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis
    V. Penrose (TYH-0121) - Etheldred GW
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Declan
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Reid
    V. Penrose (TYH-0121) - Burton’s Lucille
    V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee
    V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze
    Pierre (TYH-0002) - Karelia KAS
    Pierre (TYH-0002) - Kadon Valiokas
    Pierre (TYH-0002) - Tvillin Tikitti
    Pierre (TYH-0002) - Latokartanon Eetos
    Pierre (TYH-0002) - Vijantijk
    Pierre (TYH-0002) - Kototallin Armakka
    Pierre (TYH-0002) - Parmatti KAS
    Pierre (TYH-0002) - Kilimanjaro KAS
    Pierre (TYH-0002) - Kanelia KAS
    Pierre (TYH-0002) - Junkkari KAS
    Tinu (TYH-0042) - Renée FRA
    Tinu (TYH-0042) - Angren Gaëlle
    Tinu (TYH-0042) - Angren Wendel
    Tinu (TYH-0042) - Annegret
    Tinu (TYH-0042) - Raimbaut 5594
    Tinu (TYH-0042) - Jeanne d'Arc 5594
    Tinu (TYH-0042) - Angren Chantal
    Tinu (TYH-0042) - Zavier 5594
    Tinu (TYH-0042) - Finnbarr
    Tinu (TYH-0042) - Angren Ethan
    
    
    Luokka 4. Kyntö (30 osallistujaa)
    Elva (TYH-0150) - Võimas
    V. Penrose (TYH-0121) - Burton’s Lucille
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley
    V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria
    V. Penrose (TYH-0121) - Namys Tea Talk
    V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee
    V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey
    Pierre (TYH-0002) - Figure 4
    Pierre (TYH-0002) - Vehkakorven Vezina
    Pierre (TYH-0002) - Vriendelijk Gryffindor
    Pierre (TYH-0002) - Adiva Vesta Vic
    Pierre (TYH-0002) - Reyvena Eleni
    Pierre (TYH-0002) - Mini-Marenki
    Pierre (TYH-0002) - Häilyvä
    Pierre (TYH-0002) - Havitella
    Pierre (TYH-0002) - Vijantijk
    Pierre (TYH-0002) - Mini-Manteli
    Milja (TYH-0070) - Fiktion Arktos
    Tinu (TYH-0042) - Angren Ethan
    Tinu (TYH-0042) - Nathanaël 5594
    Tinu (TYH-0042) - Maela FRA
    Tinu (TYH-0042) - DD Leachlainn
    Tinu (TYH-0042) - Angren Abigail
    Tinu (TYH-0042) - Denethor 5594
    Tinu (TYH-0042) - Angren Calixte
    Tinu (TYH-0042) - Eléonore 5594
    Tinu (TYH-0042) - Roxelana
    Tinu (TYH-0042) - Angren Raphaël
    
    
    Luokka 5. Veto (35 osallistujaa)
    V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Lancelot
    V. Penrose (TYH-0121) - Etheldred GW
    V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze
    Pierre (TYH-0002) - Jokkeri KAS
    Pierre (TYH-0002) - Kototallin Armakka
    Pierre (TYH-0002) - Hovivalhe
    Pierre (TYH-0002) - Arkajalka KAS
    Pierre (TYH-0002) - Junkkari KAS
    Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka
    Pierre (TYH-0002) - Kototallin Aprakka
    Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki
    Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli
    Pierre (TYH-0002) - Kuolo Tulloo KAS
    Melina (TYH-0102) - Runon Naavaparta
    Melina (TYH-0102) - Runon Valkokulta
    Melina (TYH-0102) - Tikkalammen Lohdutar
    Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja
    Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey
    Kamomilla (TYH-0162) - Dillard
    Kamomilla (TYH-0162) - Humphrey
    Kamomilla (TYH-0162) - Foley
    Kamomilla (TYH-0162) - Marissa
    Kamomilla (TYH-0162) - Reilly
    Kamomilla (TYH-0162) - Avery
    Tinu (TYH-0042) - Angren Gaetane
    Tinu (TYH-0042) - Angren Raphaël
    Tinu (TYH-0042) - Zechariah LAC
    Tinu (TYH-0042) - Nathanaël 5594
    Tinu (TYH-0042) - Maela FRA
    Tinu (TYH-0042) - DD Leachlainn
    Tinu (TYH-0042) - Angren Abigail
    Tinu (TYH-0042) - Denethor 5594
    Tinu (TYH-0042) - Angren Calixte
    Tinu (TYH-0042) - Eléonore 5594
    
    
    Luokka 6. Juoksukoe (20 osallistujaa)
    Pierre (TYH-0002) - Tulitikku KAS
    Pierre (TYH-0002) - Liian Hopeinen KAS
    Pierre (TYH-0002) - Pikku-Pii KAS
    Pierre (TYH-0002) - AH Pikku-Harha
    Pierre (TYH-0002) - Kuis Vain Kiipelissä
    Pierre (TYH-0002) - Hykson Helemi KAS
    Pierre (TYH-0002) - PII Sumutus
    Pierre (TYH-0002) - Luotto-Osuma KAS
    Pierre (TYH-0002) - Kontrakka KAS
    Pierre (TYH-0002) - Kismitti KAS
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave
    Tinu (TYH-0042) - Ionin Kullattu
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostettu
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu
    Tinu (TYH-0042) - Urmakka
    
    
    Luokka 7. Käyntikoe (31 osallistujaa)
    V. Penrose (TYH-0121) - Honeylake’s Golden Pearl
    V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Lancelot
    V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey
    V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 
    Pierre (TYH-0002) - Seppäjärven Ahava
    Pierre (TYH-0002) - Kihitti
    Pierre (TYH-0002) - Duanin Joiku
    Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko
    Pierre (TYH-0002) - Breandan Mr. Whiteytakey
    Pierre (TYH-0002) - Fiktion Kontra-altto
    Pierre (TYH-0002) - Comino Zoom
    Pierre (TYH-0002) - Territory
    Pierre (TYH-0002) - Kaskun Valkokulta
    Pierre (TYH-0002) - Elohopea
    Melina (TYH-0102) - Runon Naavaparta
    Melina (TYH-0102) - Runon Valkokulta
    Melina (TYH-0102) - Tikkalammen Lohdutar
    Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja
    Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave
    Tinu (TYH-0042) - Ionin Kullattu
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostettu
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka
    Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu
    Tinu (TYH-0042) - Urmakka
    

© 2010-2014 Virtuaalinen Tyhevosyhdistys
Kuva © Patty Sue O'Hair-Vicknair