Yhdistys


Kirjaudu sisään

Nimimerkki:
Salasana:

Rekisteröi oma TYH-tunnus!

TYH:n 2017 talvimestaruuskilpailut

Kilpailupiv: 26-28.01.2017, VIP: 23.01.2017
Vastuuhenkil: Pierre (TYH-0002)
Jrjestyspaikka: Kadotetut Suomenhevoset Suomi
Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakonetta kytten kolme kertaa, suurimman yhteispistemrn saanut hevonen on luokkansa lopullinen voittaja (mahdollisissa tasapistetilanteissa tarkastellaan mys hevosen sijoittumisia kunkin pivn aikana; TYH:n tulosarkistoon listn vain lopulliset, kolmen pivn yhteistulokset)

Rajoitukset

Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia
10 hevosta/ohjastaja/luokka
Yksi hevonen saa osallistua max. kahteen luokkaan (ellei toisin mainita), mutta vain kerran yhteen luokkaan

Osallistuminen

Vastuuhenkiln shkpostiin, jonnavais@hotmail.com, otsikoituna TYH talvimestari 2017
Osallistumiset alla olevassa muodossa:

Luokka/Luokat [rivinvaihto]
Ohjastaja (TYH-tunnus) - Hevonen

TYH-tunnus on pakollinen. Ei VRL- tai VH-tunnuksia tai mitn tageja osallistumiseen!

Luokat

Luokka 1. Tottelevaisuus (vain 1-4-vuotiaille, luokkaan osallistuva ei saa osallistua muihin luokkiin; max. 100p.)
Luokka 2. Kyttajo (max. 150p.)
Luokka 3. Metsajo (max. 150p.)
Luokka 4. Kynt (max. 100p.)
Luokka 5. Veto (max. 350m.)
Luokka 6. Juoksukoe (vain suomen-, dle- ja pohjoisruotsinhevosille; max. 5p.)
Luokka 7. Kyntikoe (max. 6p.)

Hylkyssyyt juoksukokeessa: hevonen hyltty liioista laukoista (hll), maalikaulasta (hml) tai keskeyttmisest (k)
Hylkyssyyt kyntikokeessa: hevonen rikkonut kynnin nelj kertaa

Pivitetty klo 22:13, 24. tammikuuta 2017

  • Tulokset
  • 26.01
  • 27.01
  • 28.01
  • Osallistujat
  • Tulossivulle on koottu kolmen kilpailupivn pistemrt hevosen nimen pern muodossa "0+0+0=0" ja jrjestetty hevoset paremmuusjrjestykseen kolmen pivn tulosten mukaan.

    2017 kevtmestarit

    2017 tottelevaisuuden talvimestari: Kuolo Tulloo KAS
    2017 kyttajon talvimestari: Runorannan Iiris
    2017 metsajon talvimestari: Rohkean Mustikka
    2017 kynnn talvimestari: EP Jojopiina
    2017 vedon talvimestari: Snillin Kimallus
    2017 juoksukokeen talvimestari: Kuvitella KAS
    2017 kyntikokeen talvimestari: Harmokkaan Iltathti

    Onnea talvikauden mestareille!

    Luokka 1. Tottelevaisuus (31 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Kuolo Tulloo KAS (73+81+81=235p.)
    2. Viiru (TYH-0068) - Latokartanon Aapeli (95+79+33=207p.)
    3. Pierre (TYH-0002) - Aaja KAS (93+75+32=200p.)
    4. V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey (15+82+94=191p.)
    5. siinau (TYH-0110) - Ruskon Jadessa (70+40+81=191p.)
    6. Tirppa (TYH-0113) - Hattaravillan Myrtti (43+81+63=187p.)
    7. Dimma (TYH-0076) - Georges Bastien (39+50+94=183p.)
    8. Jonna (TYH-0002) - Kototallin Aprakka (79+53+51=183p.)
    9. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aamos (18+85+71=174p.)
    10. Pierre (TYH-0002) - Luotto-Osuma KAS (23+89+57=169p.)
    11. Tirppa (TYH-0113) - Kuuramaan Liinaharja (49+99+21=169p.)
    12. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Donatello (62+69+34=165p.)
    13. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley (100+49+7=156p.)
    14. Kics (TYH-0085) - Blanche de diamant (25+41+82=148p.) 41
    15. Pierre (TYH-0002) - Kaskun Kupari (66+31+51=148p.) 46
    16. V. Penrose (TYH-0121) - Burtons Lucille (51+24+67=142p.)
    17. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana (11+78+51=140p.)
    18. Pierre (TYH-0002) - Parjunan Pronssi (24+49+65=138p.)
    19. Pierre (TYH-0002) - Jokkeri KAS (20+85+31=136p.)
    20. Tirppa (TYH-0113) - Tuulenpesn Uma (33+55+32=120p.)
    21. Lauri (TYH-0017) - Raikulipoika (78+23+16=117p.)
    22. siinau (TYH-0110) - Ruskon Lennotar (4+53+55=112p.)
    23. Pierre (TYH-0002) - Kismitti KAS (11+15+78=104p.)
    24. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria (14+17+65=96p.)
    25. Pierre (TYH-0002) - Pettin Punakulta (88+5+1=94p.)
    26. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey (12+4+66=82p.)
    27. Meeri N. (TYH-0035) - Duanin Jessiina (21+46+8=75p.)
    28. Meeri N. (TYH-0035) - Alfhilda Snilli (2+21+43=66p.)
    29. Dimma (TYH-0076) - Marcellus (48+1+15=64p.)
    30. Pierre (TYH-0002) - Kontrakka KAS (6+42+16=64p.)
    31. Sakkura (TYH-0131) - Blaustern (46+11+6=63p.)
    
    
    Luokka 2. Kyttajo (58 osallistujaa)
    1. Melina (TYH-0102) - Runorannan Iiris (126+130+131=387p.) 
    2. Tirppa (TYH-0113) - Valojuova (99+142+135=376p.) 
    3. Disa (TYH-0081) - Manolo (150+65+126=341p.) 
    4. Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS (145+38+148=331p.) 
    5. Honey Bathfry (TYH-0133) - Norton Hill Laverna (150+24+137=331p.) 
    6. Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas (109+119+76=304p.) 
    7. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Balladi (110+45+144=299p.) 
    8. Kics (TYH-0085) - Schweig (56+132+109=297p.)
    9. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tukkijtk (38+129+112=279p.)
    10. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Anna (76+140+59=275p.)
    11. Pierre (TYH-0002) - PII Sumutus (104+80+80=264p.)
    12. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Lemponen (28+111+122=261p.)
    13. Honey Bathfry (TYH-0133) - Wardyard Snowflake (31+80+148=259p.)
    14. Katariina K (TYH-0095) - Diesel XXL (126+34+99=259p.)
    15. Pierre (TYH-0002) - Tilkki-Ituni (51+56+149=256p.)
    16. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylakes Golden Pearl (84+66+101=251p.)
    17. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's November Rain (86+92+71=249p.)
    18. Anne (TYH-0032) - Virmalan Kohme (85+144+20=249p.)
    19. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Casanova (30+69+149=248p.)
    20. Jalle (TYH-0002) - Tvillin Tikitti (44+77+114=235p.)
    21. Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja (92+123+19=234p.)
    22. Honey Bathfry (TYH-0133) - Stansdale Helewise (139+48+47=234p.)
    23. Pierre (TYH-0002) - Breandan Mr. Whiteytakey (106+12+109=227p.)
    24. Pierre (TYH-0002) - Ramblin Gamblin Ramy (46+27+150=223p.)
    25. TK (TYH-0067) - Zelda's Charonna (26+88+109=223p.)
    26. Pierre (TYH-0002) - Hiisku (141+38+32=211p.)
    27. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Sweet Child (98+23+89=210p.)
    28. siinau (TYH-0110) - Ruskon Jovanda (69+109+28=206p.)
    29. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Killermo (27+77+100=204p.)
    30. Pierre (TYH-0002) - Comino Zoom (26+36+142=204p.)
    31. Honey Bathfry (TYH-0133) - Griswald Little Aimee (93+96+9=198p.)
    32. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taiga (60+105+32=197p.)
    33. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja (29+143+24=196p.)
    34. Lauri (TYH-0017) - Pronssi (34+83+76=193p.)
    35. Viiru (TYH-0068) - Vappulan Eino (24+62+105=191p.)
    36. Kics (TYH-0085) - Penrose Norine (147+28+8=183p.)
    37. Viiru (TYH-0068) - Rohkean Mustikka (16+50+113=179p.)
    38. Kics (TYH-0085) - Superb Nandor (19+51+107=177p.)
    39. Pierre (TYH-0002) - Kuis Vaan Kiipeliss (64+5+106=175p.)
    40. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kaunokainen (94+11+66=171p.)
    41. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy (30+56+84=170p.)
    42. Meeri N. (TYH-0035) - Eevertti I.F. (59+47+54=160p.)
    43. Disa (TYH-0081) - Opaline (15+104+40=159p.)
    44. siinau (TYH-0110) - Pika-Ristikko (98+36+21=155p.)
    45. Meeri N. (TYH-0035) - Aarnivalkea (36+34+77=147p.)
    46. TK (TYH-0067) - Bergelmir (13+96+36=145p.)
    47. Melina (TYH-0102) - Runon Kikka (17+13+113=143p.)
    48. Honey Bathfry (TYH-0133) - Bramford Bromley (76+14+48=138p.)
    49. Meeri N. (TYH-0035) - Mnsteri (7+74+52=133p.)
    50. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey (62+53+16=131p.)
    51. Pierre (TYH-0002) - Adiva Vesta Vic (19+78+34=131p.)
    52. V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance (54+46+26=126p.)
    53. Tirppa (TYH-0113) - Tuiskulan Vanilja (21+46+57=124p.)
    54. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Mileena (29+14+75=118p.)
    55. Melina (TYH-0102) - Snillin Houska (52+13+52=117p.)
    56. Kics (TYH-0085) - Rosy Ramona (27+38+11=76p.)
    57. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Flurry (7+22+20=49p.)
    58. Pierre (TYH-0002) - Kissen Kuiskutus (20+11+10=41p.)
    
    
    Luokka 3. Metsajo (48 osallistujaa)
    1. Viiru (TYH-0068) - Rohkean Mustikka (95+141+149=385p.)
    2. Jonna (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka (138+116+109=363p.)
    3. Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko (142+76+144=362p.)
    4. Pierre (TYH-0002) - Kalveen Kanesma (112+115+98=325p.)
    5. Pierre (TYH-0002) - Pomeroy (108+134+64=306p.)
    6. siinau (TYH-0110) - Ruskon Urho (143+56+95=294p.)
    7. Disa (TYH-0081) - Manolo (84+89+114=287p.)
    8. Disa (TYH-0081) - Opaline (123+114+40=277p.)
    9. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Balladi (75+49+150=274p.)
    10. Katariina K (TYH-0095) - Diesel XXL (100+142+37=279p.)
    11. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbounds Daisy Haze (89+74+111=274p.)
    12. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis (108+129+35=272p.)
    13. Tirppa (TYH-0113) - Erkki-Lopsteri (109+27+136=272p.)
    14. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hemsbury Baldric (53+70+148=271p.)
    15. Pierre (TYH-0002) - Tamarice (92+107+69=268p.)
    16. Kics (TYH-0085) - Penrose Norine (118+122+25=265p.)
    17. Honey Bathfry (TYH-0133) - Whitfield Winthrop (21+116+116=253p.)
    18. Pierre (TYH-0002) - Nopsajalka (68+102+83=253p.)
    19. Kics (TYH-0085) - Rosy Ramona (62+140+39=241p.)
    20. TK (TYH-0067) - Bergelmir (66+146+21=233p.)
    21. Pierre (TYH-0002) - Kespo (116+77+38=231p.)
    22. V. Penrose (TYH-0121) - Shamrock Avie (52+44+134=230p.)
    23. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Sweet Child (88+121+15=224p.)
    24. Lauri (TYH-0017) - Gewnal FRA (91+108+20=219p.)
    25. Meeri N. (TYH-0035) - Aarnivalkea (26+113+78=217p.)
    26. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma (50+66+98=214p.)
    27. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's November Rain (94+63+56=213p.)
    28. Anne (TYH-0032) - Virmalan Kohme (87+64+56=207p.)
    29. Viiru (TYH-0068) - Vappulan Eino (32+142+31=205p.)
    30. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Casanova (11+72+117=200p.)
    31. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Anna (89+68+41=198p.)
    32. Kics (TYH-0085) - Schweig (16+71+104=191p.)
    33. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad (72+33+83=188p.)
    34. Pierre (TYH-0002) - Perignon (49+35+104=188p.)
    35. Meeri N. (TYH-0035) - Eevertti I.F. (50+81+56=187p.)
    36. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Lemponen (91+87+5=182p.)
    37. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Killermo (9+116+51=176p.)
    38. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taiga (23+116+35=174p.)
    39. Tirppa (TYH-0113) - Metslammen Halla (12+52+107=171p.)
    40. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kaunokainen (50+74+39=163p.)
    41. Pierre (TYH-0002) - T.T. Tulituski (18+83+61=162p.)
    42. Pierre (TYH-0002) - Visterin Koherenttu (11+86+64=161p.)
    43. siinau (TYH-0110) - Ruskon Jovanda (32+76+47=155p.)
    44. Meeri N. (TYH-0035) - Mnsteri (75+9+65=149p.)
    45. Kics (TYH-0085) - Superb Nandor (77+5+53=135p.)
    46. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tukkijtk (48+29+56=133p.)
    47. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee (46+17+63=126p.)
    48. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Mileena (8+30+48=86p.)
    
    
    Luokka 4. Kynt (39 osallistujaa)
    1. Meeri N. (TYH-0035) - EP Jojopiina (88+74+80=242p.)
    2. Pierre (TYH-0002) - Aviance Golda Bay (77+79+80=236p.)
    3. V. Penrose (TYH-0121) - Aethon Dustin (48+97+80=225p.)
    4. Tirppa (TYH-0113) - Tuiskulan Vanilja (92+56+71=219p.)
    5. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hereswith Honey (75+81+59=215p.)
    6. Meeri N. (TYH-0035) - Kekan Kipin (46+99+63=208p.)
    7. Honey Bathfry (TYH-0133) - Bramford Bromley (69+64+71=204p.)
    8. Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas (26+74+95=195p.)
    9. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Mr. Brownstone (88+42+65=195p.)
    10. Pierre (TYH-0002) - Lorette d'Ion (71+45+75=191p.)
    11. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis (16+86+86=188p.)
    12. Tirppa (TYH-0113) - Valojuova (50+54+80=184p.)
    13. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma (70+40+73=183p.)
    14. Jonna (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka (38+78+66=182p.)
    15. Meeri N. (TYH-0035) - Vastarannan Valssi (60+58+62=180p.)
    16. Meeri N. (TYH-0035) - EP Aatos (69+94+16=179p.)
    17. Pierre (TYH-0002) - Hellyysholisti (17+54+93=164p.)
    18. Meeri N. (TYH-0035) - Helisemss (90+44+28=162p.)
    19. siinau (TYH-0110) - Pika-Ristikko (93+20+46=159p.)
    20. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Huumoriveikko (82+11+60=153p.)
    21. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll (53+85+12=150p.)
    22. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's My Michelle (70+27+51=148p.)
    23. V. Penrose (TYH-0121) - Shamrock Avie (65+8+74=147p.)
    24. Pierre (TYH-0002) - Mini-Marenki (9+30+96=135p.)
    25. siinau (TYH-0110) - Ruskon Urho (72+50+10=132p.)
    26. Pierre (TYH-0002) - Hovivalhe (60+13+57=130p.)
    27. Honey Bathfry (TYH-0133) - Plumstone Bianca (5+23+94=122p.)
    28. Lauri (TYH-0017) - Gewnal FRA (8+66+48=122p.)
    29. Pierre (TYH-0002) - Hilyv (64+40+17=121p.)
    30. Alexiina C. (TYH-0057) - Finlandiachoir (25+70+25=120p.)
    31. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kimallus (63+48+4=115p.)
    32. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hemsbury Baldric (78+18+14=110p.)
    33. Pierre (TYH-0002) - Reyvena Eleni (15+83+11=109p.)
    34. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Vin (59+31+18=108p.)
    35. Jane (TYH-0132) - Vesipeto Mer (13+9+85=107p.)
    36. Pierre (TYH-0002) - Snillin Helima (45+46+6=97p.)
    37. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tupla-Balladi (31+40+22=93p.)
    38. Pierre (TYH-0002) - Mini-Manteli (59+7+27=93p.)
    39. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Joseliina (29+2+8=39p.)
    
    
    Luokka 5. Veto (37 osallistujaa)
    1. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kimallus (259+259+273=791m.)
    2. Pierre (TYH-0002) - Selvpiv (273+219+259=751m.)
    3. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad (244+267+160=671m.)
    4. Pierre (TYH-0002) - Tutaani (241+210+214=665m.)
    5. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Joukahainen (234+303+120=657m.)
    6. Honey Bathfry (TYH-0133) - Plumstone Bianca (28+279+329=636m.)
    7. Pierre (TYH-0002) - Snillin Tornihuhu (201+333+99=633m.)
    8. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hereswith Honey (174+243+215=632m.)
    9. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Herttuatar (97+344+183=624m.)
    10. Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja (347+174+88=609m.)
    11. Pierre (TYH-0002) - Brynhild Asky (322+22+259=603m.)
    12. Pierre (TYH-0002) - Routavaara I.F. (345+151+95=591m.)
    13. Meeri N. (TYH-0035) - EP Jojopiina (53+186+338=577m.)
    14. Tirppa (TYH-0113) - Metslammen Halla (72+216+280=568m.)
    15. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Mr. Brownstone (229+70+250=549m.)
    16. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll (106+347+88=541m.)
    17. Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko (222+145+174=541m.)
    18. Pierre (TYH-0002) - Pami-Jimi (42+181+297=520m.)
    19. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Haltiatanssi (84+256+163=503m.)
    20. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee (341+86+54=481m.)
    21. Pierre (TYH-0002) - Murkula (124+141+213=478m.)
    22. Tirppa (TYH-0113) - Erkki-Lopsteri (258+8+177=443m.)
    23. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli (193+160+87=440m.)
    24. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ermies (152+224+46=422m.)
    25. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Vin (128+162+128=418m.)
    26. Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki (40+197+181=418m.)
    27. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's My Michelle (187+179+46=412m.)
    28. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbounds Daisy Haze (189+132+87=408m.)
    29. Meeri N. (TYH-0035) - Valtarian Humare (247+113+47=407m.)
    30. Honey Bathfry (TYH-0133) - Whitfield Winthrop (61+45+295=401m.)
    31. Honey Bathfry (TYH-0133) - Aethelred (73+4+307=384m.)
    32. Jane (TYH-0132) - Vesipeto Mer (145+215+13=373m.)
    33. Alexiina C. (TYH-0057) - Finlandiachoir (13+238+48=299m.)
    34. Honey Bathfry (TYH-0133) - Wardyard Snowflake (78+152+33=263m.)
    35. Meeri N. (TYH-0035) - EP Aatos (133+24+103=260m.)
    36. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli (196+14+26=236m.)
    37. V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance (58+40+92=190m.)
    
    
    Luokka 6. Juoksukoe (25 osallistujaa)
    1. Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS (4+5+5=14p.)
    2. Meeri N. (TYH-0035) - AH Muninn (5+2+5=12p.)
    3. Meeri N. (TYH-0035) - Simsalabim I.F. (4+2+5=11p.)
    4. Meeri N. (TYH-0035) - Nydelig og Grov (0+5+5=10p.)
    5. Pierre (TYH-0002) - RR. Raudakko (4+4+2=10p.)
    6. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Tuplaus (1+5+3=9p.)
    7. Tirppa (TYH-0113) - Suomursu (3+4+2=9p.)
    8. Pierre (TYH-0002) - Altto KAS (3+5+1=9p.)
    9. Pierre (TYH-0002) - Havitella (0+5+4=9p.)
    10. Pierre (TYH-0002) - Koistilan Javina (5+2+2=9p.)
    11. Tirppa (TYH-0113) - Iki-Vilke (3+4+1=8p.)
    12. Janne (TYH-0002) - Rannikkojannu (0+3+5=8p.)
    13. Pierre (TYH-0002) - Purnin Lusmuri (2+2+3=7p.)
    14. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli (2+3+2=7p.)
    15. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ykiitj (3+2+2=7p.)
    16. Pierre (TYH-0002) - Mini-Muskotti (5+0+2=7p.)
    17. Pierre (TYH-0002) - Duanin Joiku (4+0+2=6p.)
    18. Pierre (TYH-0002) - Kihitti (0+3+2=5p.)
    19. Meeri N. (TYH-0035) - Roudan Tulitar (1+0+3=4p.)
    20. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Helmiinen (1+1+2=4p.)
    21. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aapeli (0+3+1=4p.)
    22. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Valloittaja (1+0+2=3p.)
    23. Pierre (TYH-0002) - Killeri KAS (0+1+1=2p.)
    24. Lauri (TYH-0017) - Pronssi (1+0+1=2p.)
    25. Milja (TYH-0070) - Harmokkaan Iltathti (0+1+1=2p.)
    
    
    Luokka 7. Kyntikoe (32 osallistujaa)
    1. Milja (TYH-0070) - Harmokkaan Iltathti (5+5+6=16p.)
    2. Jalle (TYH-0002) - Tvillin Tikitti (3+6+6=15p.)
    3. Pierre (TYH-0002) - Siksakin Sikuri (6+3+6=15p.)
    4. Pierre (TYH-0002) - Eemnes (6+5+3=14p.)
    5. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Tuplaus (5+6+3=14p.)
    6. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aapeli (4+4+5=13p.)
    7. Melina (TYH-0102) - Runorannan Iiris (5+5+3=13p.)
    8. Melina (TYH-0102) - Runon Kikka (6+1+6=13p.)
    9. Meeri N. (TYH-0035) - AH Muninn (3+4+6=13p.)
    10. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli (3+4+5=12p.)
    11. Pierre (TYH-0002) - Hykson Helemi KAS (5+4+3=12p.)
    12. Tirppa (TYH-0113) - Suomursu (5+4+2=11p.)
    13. Pierre (TYH-0002) - Nivan Nvikki (0+6+5=11p.)
    14. Tirppa (TYH-0113) - Iki-Vilke (6+4+0=10p.)
    15. Melina (TYH-0102) - Snillin Houska (5+1+4=10p.)
    16. V. Penrose (TYH-0121) - Aethon Dustin (2+6+1=9p.)
    17. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey (6+2+1=9p.)
    18. Meeri N. (TYH-0035) - Nydelig og Grov (6+1+2=9p.)
    19. Meeri N. (TYH-0035) - Roudan Tulitar (3+6+0=9p.)
    20. Pierre (TYH-0002) - Karman Arma (3+4+1=8p.)
    21. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli (2+2+4=8p.)
    22. Pierre (TYH-0002) - Gallien Radon (2+2+4=8p.)
    23. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ykiitj (6+0+1=7p.)
    24. Meeri N. (TYH-0035) - Simsalabim I.F. (2+1+4=7p.)
    25. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Valloittaja (4+3+0=7p.)
    26. Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki (3+0+4=7p.)
    27. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylakes Golden Pearl (3+3+0=6p.)
    28. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Helmiinen (0+3+2=5p.)
    29. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy (2+0+1=3p.)
    30. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja (1+2+0=3p.)
    31. Pierre (TYH-0002) - Kuis Vaan Kiipeliss (0+1+0=1p.)
    32. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Flurry (1+0+0=1p.)
    
    

  • Ensimmisen eli 26. piv jrjestettvn kilpailupivn tulokset.

    Luokka 1. Tottelevaisuus (31 osallistujaa)
    1. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley 100p.
    2. Viiru (TYH-0068) - Latokartanon Aapeli 95p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Aaja KAS 93p.
    4. Pierre (TYH-0002) - Pettin Punakulta 88p.
    5. Jonna (TYH-0002) - Kototallin Aprakka 79p.
    6. Lauri (TYH-0017) - Raikulipoika 78p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Kuolo Tulloo KAS 73p.
    8. siinau (TYH-0110) - Ruskon Jadessa 70p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Kaskun Kupari 66p.
    10. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Donatello 62p.
    11. V. Penrose (TYH-0121) - Burtons Lucille 51p.
    12. Tirppa (TYH-0113) - Kuuramaan Liinaharja 49p.
    13. Dimma (TYH-0076) - Marcellus 48p.
    14. Sakkura (TYH-0131) - Blaustern 46p.
    15. Tirppa (TYH-0113) - Hattaravillan Myrtti 43p.
    16. Dimma (TYH-0076) - Georges Bastien 39p.
    17. Tirppa (TYH-0113) - Tuulenpesn Uma 33p.
    18. Kics (TYH-0085) - Blanche de diamant 25p.
    19. Pierre (TYH-0002) - Parjunan Pronssi 24p.
    20. Pierre (TYH-0002) - Luotto-Osuma KAS 23p.
    21. Meeri N. (TYH-0035) - Duanin Jessiina 21p.
    22. Pierre (TYH-0002) - Jokkeri KAS 20p.
    23. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aamos 18p.
    24. V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey 15p.
    25. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria 14p.
    26. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey 12p.
    27. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana 11p.
    28. Pierre (TYH-0002) - Kismitti KAS 11p.
    29. Pierre (TYH-0002) - Kontrakka KAS 6p.
    30. siinau (TYH-0110) - Ruskon Lennotar 4p.
    31. Meeri N. (TYH-0035) - Alfhilda Snilli 2p.
    
    
    Luokka 2. Kyttajo (58 osallistujaa)
    1. Disa (TYH-0081) - Manolo 150p.
    2. Honey Bathfry (TYH-0133) - Norton Hill Laverna 150p.
    3. Kics (TYH-0085) - Penrose Norine 147p.
    4. Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS 145p.
    5. Pierre (TYH-0002) - Hiisku 141p.
    6. Honey Bathfry (TYH-0133) - Stansdale Helewise 139p.
    7. Katariina K (TYH-0095) - Diesel XXL 126p.
    8. Melina (TYH-0102) - Runorannan Iiris 126p.
    9. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Balladi 110p.
    10. Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas 109p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Breandan Mr. Whiteytakey 106p.
    12. Pierre (TYH-0002) - PII Sumutus 104p.
    13. Tirppa (TYH-0113) - Valojuova 99p.
    14. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Sweet Child 98p.
    15. siinau (TYH-0110) - Pika-Ristikko 98p.
    16. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kaunokainen 94p.
    17. Honey Bathfry (TYH-0133) - Griswald Little Aimee 93p.
    18. Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja 92p.
    19. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's November Rain 86p.
    20. Anne (TYH-0032) - Virmalan Kohme 85p.
    21. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylakes Golden Pearl 84p.
    22. Honey Bathfry (TYH-0133) - Bramford Bromley 76p.
    23. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Anna 76p.
    24. siinau (TYH-0110) - Ruskon Jovanda 69p.
    25. Pierre (TYH-0002) - Kuis Vaan Kiipeliss 64p.
    26. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 62p.
    27. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taiga 60p.
    28. Meeri N. (TYH-0035) - Eevertti I.F. 59p.
    29. Kics (TYH-0085) - Schweig 56p.
    30. V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance 54p.
    31. Melina (TYH-0102) - Snillin Houska 52p.
    32. Pierre (TYH-0002) - Tilkki-Ituni 51p.
    33. Pierre (TYH-0002) - Ramblin Gamblin Ramy 46p.
    34. Jalle (TYH-0002) - Tvillin Tikitti 44p.
    35. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tukkijtk 38p.
    36. Meeri N. (TYH-0035) - Aarnivalkea 36p.
    37. Lauri (TYH-0017) - Pronssi 34p.
    38. Honey Bathfry (TYH-0133) - Wardyard Snowflake 31p.
    39. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy 30p.
    40. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Casanova 30p.
    41. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja 29p.
    42. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Mileena 29p.
    43. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Lemponen 28p.
    44. Kics (TYH-0085) - Rosy Ramona 27p.
    45. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Killermo 27p.
    46. TK (TYH-0067) - Zelda's Charonna 26p.
    47. Pierre (TYH-0002) - Comino Zoom 26p.
    48. Viiru (TYH-0068) - Vappulan Eino 24p.
    49. Tirppa (TYH-0113) - Tuiskulan Vanilja 21p.
    50. Pierre (TYH-0002) - Kissen Kuiskutus 20p.
    51. Pierre (TYH-0002) - Adiva Vesta Vic 19p.
    52. Kics (TYH-0085) - Superb Nandor 19p.
    53. Melina (TYH-0102) - Runon Kikka 17p.
    54. Viiru (TYH-0068) - Rohkean Mustikka 16p.
    55. Disa (TYH-0081) - Opaline 15p.
    56. TK (TYH-0067) - Bergelmir 13p.
    57. Meeri N. (TYH-0035) - Mnsteri 7p.
    58. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Flurry 7p.
    
    
    Luokka 3. Metsajo (48 osallistujaa)
    1. siinau (TYH-0110) - Ruskon Urho 143p.
    2. Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko 142p.
    3. Jonna (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka 138p.
    4. Disa (TYH-0081) - Opaline 123p.
    5. Kics (TYH-0085) - Penrose Norine 118p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Kespo 116p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Kalveen Kanesma 112p.
    8. Tirppa (TYH-0113) - Erkki-Lopsteri 109p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Pomeroy 108p.
    10. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 108p.
    11. Katariina K (TYH-0095) - Diesel XXL 100p.
    12. Viiru (TYH-0068) - Rohkean Mustikka 95p.
    13. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's November Rain 94p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Tamarice 92p.
    15. Lauri (TYH-0017) - Gewnal FRA 91p.
    16. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Lemponen 91p.
    17. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Anna 89p.
    18. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbounds Daisy Haze 89p.
    19. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Sweet Child 88p.
    20. Anne (TYH-0032) - Virmalan Kohme 87p.
    21. Disa (TYH-0081) - Manolo 84p.
    22. Kics (TYH-0085) - Superb Nandor 77p.
    23. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Balladi 75p.
    24. Meeri N. (TYH-0035) - Mnsteri 75p.
    25. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad 72p.
    26. Pierre (TYH-0002) - Nopsajalka 68p.
    27. TK (TYH-0067) - Bergelmir 66p.
    28. Kics (TYH-0085) - Rosy Ramona 62p.
    29. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hemsbury Baldric 53p.
    30. V. Penrose (TYH-0121) - Shamrock Avie 52p.
    31. Meeri N. (TYH-0035) - Eevertti I.F. 50p.
    32. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma 50p.
    33. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kaunokainen 50p.
    34. Pierre (TYH-0002) - Perignon 49p.
    35. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tukkijtk 48p.
    36. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 46p.
    37. Viiru (TYH-0068) - Vappulan Eino 32p.
    38. siinau (TYH-0110) - Ruskon Jovanda 32p.
    39. Meeri N. (TYH-0035) - Aarnivalkea 26p.
    40. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taiga 23p.
    41. Honey Bathfry (TYH-0133) - Whitfield Winthrop 21p.
    42. Pierre (TYH-0002) - T.T. Tulituski 18p.
    43. Kics (TYH-0085) - Schweig 16p.
    44. Tirppa (TYH-0113) - Metslammen Halla 12p.
    45. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Casanova 11p.
    46. Pierre (TYH-0002) - Visterin Koherenttu 11p.
    47. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Killermo 9p.
    48. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Mileena 8p.
    
    
    Luokka 4. Kynt (39 osallistujaa)
    1. siinau (TYH-0110) - Pika-Ristikko 93p.
    2. Tirppa (TYH-0113) - Tuiskulan Vanilja 92p.
    3. Meeri N. (TYH-0035) - Helisemss 90p.
    4. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Mr. Brownstone 88p.
    5. Meeri N. (TYH-0035) - EP Jojopiina 88p.
    6. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Huumoriveikko 82p.
    7. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hemsbury Baldric 78p.
    8. Pierre (TYH-0002) - Aviance Golda Bay 77p.
    9. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hereswith Honey 75p.
    10. siinau (TYH-0110) - Ruskon Urho 72p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Lorette d'Ion 71p.
    12. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma 70p.
    13. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's My Michelle 70p.
    14. Meeri N. (TYH-0035) - EP Aatos 69p.
    15. Honey Bathfry (TYH-0133) - Bramford Bromley 69p.
    16. V. Penrose (TYH-0121) - Shamrock Avie 65p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Hilyv 64p.
    18. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kimallus 63p.
    19. Pierre (TYH-0002) - Hovivalhe 60p.
    20. Meeri N. (TYH-0035) - Vastarannan Valssi 60p.
    21. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Vin 59p.
    22. Pierre (TYH-0002) - Mini-Manteli 59p.
    23. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 53p.
    24. Tirppa (TYH-0113) - Valojuova 50p.
    25. V. Penrose (TYH-0121) - Aethon Dustin 48p.
    26. Meeri N. (TYH-0035) - Kekan Kipin 46p.
    27. Pierre (TYH-0002) - Snillin Helima 45p.
    28. Jonna (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka 38p.
    29. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tupla-Balladi 31p.
    30. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Joseliina 29p.
    31. Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas 26p.
    32. Alexiina C. (TYH-0057) - Finlandiachoir 25p.
    33. Pierre (TYH-0002) - Hellyysholisti 17p.
    34. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 16p.
    35. Pierre (TYH-0002) - Reyvena Eleni 15p.
    36. Jane (TYH-0132) - Vesipeto Mer 13p.
    37. Pierre (TYH-0002) - Mini-Marenki 9p.
    38. Lauri (TYH-0017) - Gewnal FRA 8p.
    39. Honey Bathfry (TYH-0133) - Plumstone Bianca 5p.
    
    
    Luokka 5. Veto (37 osallistujaa)
    1. Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja 347m.
    2. Pierre (TYH-0002) - Routavaara I.F. 345m.
    3. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 341m.
    4. Pierre (TYH-0002) - Brynhild Asky 322m.
    5. Pierre (TYH-0002) - Selvpiv 273m.
    6. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kimallus 259m.
    7. Tirppa (TYH-0113) - Erkki-Lopsteri 258m.
    8. Meeri N. (TYH-0035) - Valtarian Humare 247m.
    9. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad 244m.
    10. Pierre (TYH-0002) - Tutaani 241m.
    11. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Joukahainen 234m.
    12. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Mr. Brownstone 229m.
    13. Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko 222m.
    14. Pierre (TYH-0002) - Snillin Tornihuhu 201m.
    15. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli 196m.
    16. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli 193m.
    17. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbounds Daisy Haze 189m.
    18. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's My Michelle 187m.
    19. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hereswith Honey 174m.
    20. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ermies 152m.
    21. Jane (TYH-0132) - Vesipeto Mer 145m.
    22. Meeri N. (TYH-0035) - EP Aatos 133m.
    23. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Vin 128m.
    24. Pierre (TYH-0002) - Murkula 125m.
    25. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 106m.
    26. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Herttuatar 97m.
    27. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Haltiatanssi 84m.
    28. Honey Bathfry (TYH-0133) - Wardyard Snowflake 78m.
    29. Honey Bathfry (TYH-0133) - Aethelred 73m.
    30. Tirppa (TYH-0113) - Metslammen Halla 72m.
    31. Honey Bathfry (TYH-0133) - Whitfield Winthrop 61m.
    32. V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance 58m.
    33. Meeri N. (TYH-0035) - EP Jojopiina 53m.
    34. Pierre (TYH-0002) - Pami-Jimi 42m.
    35. Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki 40m.
    36. Honey Bathfry (TYH-0133) - Plumstone Bianca 28m.
    37. Alexiina C. (TYH-0057) - Finlandiachoir 13m.
    
    
    Luokka 6. Juoksukoe (25 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Mini-Muskotti 5p.
    2. Meeri N. (TYH-0035) - AH Muninn 5p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Koistilan Javina 5p.
    4. Meeri N. (TYH-0035) - Simsalabim I.F. 4p.
    5. Pierre (TYH-0002) - RR. Raudakko 4p.
    6. Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS 4p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Duanin Joiku 4p.
    8. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ykiitj 3p.
    9. Tirppa (TYH-0113) - Iki-Vilke 3p.
    10. Tirppa (TYH-0113) - Suomursu 3p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Altto KAS 3p.
    12. Pierre (TYH-0002) - Purnin Lusmuri 2p.
    13. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli 2p.
    14. Meeri N. (TYH-0035) - Roudan Tulitar 1p.
    15. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Helmiinen 1p.
    16. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Tuplaus 1p.
    17. Lauri (TYH-0017) - Pronssi 1p.
    18. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Valloittaja 1p.
    HYL Pierre (TYH-0002) - Killeri KAS 0p. (hml)
    HYL Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aapeli 0p. (hml)
    HYL Meeri N. (TYH-0035) - Nydelig og Grov 0p. (hml)
    HYL Janne (TYH-0002) - Rannikkojannu 0p. (hll)
    HYL Milja (TYH-0070) - Harmokkaan Iltathti 0p. (hll)
    HYL Pierre (TYH-0002) - Kihitti 0p. (hll)
    HYL Pierre (TYH-0002) - Havitella 0p. (k)
    
    
    Luokka 7. Kyntikoe (32 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Siksakin Sikuri 6p.
    2. Tirppa (TYH-0113) - Iki-Vilke 6p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Eemnes 6p.
    4. Melina (TYH-0102) - Runon Kikka 6p.
    5. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ykiitj 6p.
    6. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 6p.
    7. Meeri N. (TYH-0035) - Nydelig og Grov 6p.
    8. Milja (TYH-0070) - Harmokkaan Iltathti 5p.
    9. Tirppa (TYH-0113) - Suomursu 5p.
    10. Melina (TYH-0102) - Runorannan Iiris 5p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Hykson Helemi KAS 5p.
    12. Melina (TYH-0102) - Snillin Houska 5p.
    13. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Tuplaus 5p.
    14. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aapeli 4p.
    15. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Valloittaja 4p.
    16. Jalle (TYH-0002) - Tvillin Tikitti 3p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli 3p.
    18. Meeri N. (TYH-0035) - AH Muninn 3p.
    19. Pierre (TYH-0002) - Karman Arma 3p.
    20. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylakes Golden Pearl 3p.
    21. Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki 3p.
    22. Meeri N. (TYH-0035) - Roudan Tulitar 3p.
    23. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy 2p.
    24. Meeri N. (TYH-0035) - Simsalabim I.F. 2p.
    25. Pierre (TYH-0002) - Gallien Radon 2p.
    26. V. Penrose (TYH-0121) - Aethon Dustin 2p.
    27. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli 2p.
    28. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Flurry 1p.
    29. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja 1p.
    HYL Pierre (TYH-0002) - Kuis Vaan Kiipeliss 0p.
    HYL Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Helmiinen 0p.
    HYL Pierre (TYH-0002) - Nivan Nvikki 0p.
    
    

  • Toisen eli 27. piv jrjestettvn kilpailupivn tulokset.

    Luokka 1. Tottelevaisuus (31 osallistujaa)
    1. Tirppa (TYH-0113) - Kuuramaan Liinaharja 99p.
    2. Pierre (TYH-0002) - Luotto-Osuma KAS 89p.
    3. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aamos 85p.
    4. Pierre (TYH-0002) - Jokkeri KAS 85p.
    5. V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey 82p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Kuolo Tulloo KAS 81p.
    7. Tirppa (TYH-0113) - Hattaravillan Myrtti 81p.
    8. Viiru (TYH-0068) - Latokartanon Aapeli 79p.
    9. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana 78p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Aaja KAS 75p.
    11. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Donatello 69p.
    12. Tirppa (TYH-0113) - Tuulenpesn Uma 55p.
    13. Jonna (TYH-0002) - Kototallin Aprakka 53p.
    14. siinau (TYH-0110) - Ruskon Lennotar 53p.
    15. Dimma (TYH-0076) - Georges Bastien 50p.
    16. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley 49p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Parjunan Pronssi 49p.
    18. Meeri N. (TYH-0035) - Duanin Jessiina 46p.
    19. Pierre (TYH-0002) - Kontrakka KAS 42p.
    20. Kics (TYH-0085) - Blanche de diamant 41p.
    21. siinau (TYH-0110) - Ruskon Jadessa 40p.
    22. Pierre (TYH-0002) - Kaskun Kupari 31p.
    23. V. Penrose (TYH-0121) - Burtons Lucille 24p.
    24. Lauri (TYH-0017) - Raikulipoika 23p.
    25. Meeri N. (TYH-0035) - Alfhilda Snilli 21p.
    26. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria 17p.
    27. Pierre (TYH-0002) - Kismitti KAS 15p.
    28. Sakkura (TYH-0131) - Blaustern 11p.
    29. Pierre (TYH-0002) - Pettin Punakulta 5p.
    30. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey 4p.
    31. Dimma (TYH-0076) - Marcellus 1p.
    
    
    Luokka 2. Kyttajo (58 osallistujaa)
    1. Anne (TYH-0032) - Virmalan Kohme 144p. 
    2. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja 143p. 
    3. Tirppa (TYH-0113) - Valojuova 142p. 
    4. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Anna 140p. 
    5. Kics (TYH-0085) - Schweig 132p. 
    6. Melina (TYH-0102) - Runorannan Iiris 130p. 
    7. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tukkijtk 129p. 
    8. Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja 123p.
    9. Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas 119p.
    10. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Lemponen 111p.
    11. siinau (TYH-0110) - Ruskon Jovanda 109p.
    12. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taiga 105p.
    13. Disa (TYH-0081) - Opaline 104p.
    14. Honey Bathfry (TYH-0133) - Griswald Little Aimee 96p.
    15. TK (TYH-0067) - Bergelmir 96p.
    16. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's November Rain 92p.
    17. TK (TYH-0067) - Zelda's Charonna 88p.
    18. Lauri (TYH-0017) - Pronssi 83p.
    19. Pierre (TYH-0002) - PII Sumutus 80p.
    20. Honey Bathfry (TYH-0133) - Wardyard Snowflake 80p.
    21. Pierre (TYH-0002) - Adiva Vesta Vic 78p.
    22. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Killermo 77p.
    23. Jalle (TYH-0002) - Tvillin Tikitti 77p.
    24. Meeri N. (TYH-0035) - Mnsteri 74p.
    25. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Casanova 69p.
    26. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylakes Golden Pearl 66p.
    27. Disa (TYH-0081) - Manolo 65p.
    28. Viiru (TYH-0068) - Vappulan Eino 62p.
    29. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy 56p.
    30. Pierre (TYH-0002) - Tilkki-Ituni 56p.
    31. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 53p.
    32. Kics (TYH-0085) - Superb Nandor 51p.
    33. Viiru (TYH-0068) - Rohkean Mustikka 50p.
    34. Honey Bathfry (TYH-0133) - Stansdale Helewise 48p.
    35. Meeri N. (TYH-0035) - Eevertti I.F. 47p.
    36. V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance 46p.
    37. Tirppa (TYH-0113) - Tuiskulan Vanilja 46p.
    38. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Balladi 45p.
    39. Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS 38p.
    40. Pierre (TYH-0002) - Hiisku 38p.
    41. Kics (TYH-0085) - Rosy Ramona 38p.
    42. siinau (TYH-0110) - Pika-Ristikko 36p.
    43. Pierre (TYH-0002) - Comino Zoom 36p.
    44. Meeri N. (TYH-0035) - Aarnivalkea 34p.
    45. Katariina K (TYH-0095) - Diesel XXL 34p.
    46. Kics (TYH-0085) - Penrose Norine 28p.
    47. Pierre (TYH-0002) - Ramblin Gamblin Ramy 27p.
    48. Honey Bathfry (TYH-0133) - Norton Hill Laverna 24p.
    49. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Sweet Child 23p.
    50. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Flurry 22p.
    51. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Mileena 14p.
    52. Honey Bathfry (TYH-0133) - Bramford Bromley 14p.
    53. Melina (TYH-0102) - Snillin Houska 13p.
    54. Melina (TYH-0102) - Runon Kikka 13p.
    55. Pierre (TYH-0002) - Breandan Mr. Whiteytakey 12p.
    56. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kaunokainen 11p.
    57. Pierre (TYH-0002) - Kissen Kuiskutus 11p.
    58. Pierre (TYH-0002) - Kuis Vaan Kiipeliss 5p.
    
    
    Luokka 3. Metsajo (48 osallistujaa)
    1. TK (TYH-0067) - Bergelmir 146p.
    2. Katariina K (TYH-0095) - Diesel XXL 142p.
    3. Viiru (TYH-0068) - Vappulan Eino 142p.
    4. Viiru (TYH-0068) - Rohkean Mustikka 141p.
    5. Kics (TYH-0085) - Rosy Ramona 140p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Pomeroy 134p.
    7. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 129p.
    8. Kics (TYH-0085) - Penrose Norine 122p.
    9. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Sweet Child 121p.
    10. Honey Bathfry (TYH-0133) - Whitfield Winthrop 116p.
    11. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Killermo 116p.
    12. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taiga 116p.
    13. Jonna (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka 116p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Kalveen Kanesma 115p.
    15. Disa (TYH-0081) - Opaline 114p.
    16. Meeri N. (TYH-0035) - Aarnivalkea 113p.
    17. Lauri (TYH-0017) - Gewnal FRA 108p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Tamarice 107p.
    19. Pierre (TYH-0002) - Nopsajalka 102p.
    20. Disa (TYH-0081) - Manolo 89p.
    21. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Lemponen 87p.
    22. Pierre (TYH-0002) - Visterin Koherenttu 86p.
    23. Pierre (TYH-0002) - T.T. Tulituski 83p.
    24. Meeri N. (TYH-0035) - Eevertti I.F. 81p.
    25. Pierre (TYH-0002) - Kespo 77p.
    26. Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko 76p.
    27. siinau (TYH-0110) - Ruskon Jovanda 76p.
    28. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kaunokainen 74p.
    29. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbounds Daisy Haze 74p.
    30. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Casanova 72p.
    31. Kics (TYH-0085) - Schweig 71p.
    32. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hemsbury Baldric 70p.
    33. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Anna 68p.
    34. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma 66p.
    35. Anne (TYH-0032) - Virmalan Kohme 64p.
    36. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's November Rain 63p.
    37. siinau (TYH-0110) - Ruskon Urho 56p.
    38. Tirppa (TYH-0113) - Metslammen Halla 52p.
    39. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Balladi 49p.
    40. V. Penrose (TYH-0121) - Shamrock Avie 44p.
    41. Pierre (TYH-0002) - Perignon 35p.
    42. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad 33p.
    43. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Mileena 30p.
    44. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tukkijtk 29p.
    45. Tirppa (TYH-0113) - Erkki-Lopsteri 27p.
    46. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 17p.
    47. Meeri N. (TYH-0035) - Mnsteri 9p.
    48. Kics (TYH-0085) - Superb Nandor 5p.
    
    
    Luokka 4. Kynt (39 osallistujaa)
    1. Meeri N. (TYH-0035) - Kekan Kipin 99p.
    2. V. Penrose (TYH-0121) - Aethon Dustin 97p.
    3. Meeri N. (TYH-0035) - EP Aatos 94p.
    4. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 86p.
    5. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 85p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Reyvena Eleni 83p.
    7. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hereswith Honey 81p.
    8. Pierre (TYH-0002) - Aviance Golda Bay 79p.
    9. Jonna (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka 78p.
    10. Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas 74p.
    11. Meeri N. (TYH-0035) - EP Jojopiina 74p.
    12. Alexiina C. (TYH-0057) - Finlandiachoir 70p.
    13. Lauri (TYH-0017) - Gewnal FRA 66p.
    14. Honey Bathfry (TYH-0133) - Bramford Bromley 64p.
    15. Meeri N. (TYH-0035) - Vastarannan Valssi 58p.
    16. Tirppa (TYH-0113) - Tuiskulan Vanilja 56p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Hellyysholisti 54p.
    18. Tirppa (TYH-0113) - Valojuova 54p.
    19. siinau (TYH-0110) - Ruskon Urho 50p.
    20. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kimallus 48p.
    21. Pierre (TYH-0002) - Snillin Helima 46p.
    22. Pierre (TYH-0002) - Lorette d'Ion 45p.
    23. Meeri N. (TYH-0035) - Helisemss 44p.
    24. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Mr. Brownstone 42p.
    25. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tupla-Balladi 40p.
    26. Pierre (TYH-0002) - Hilyv 40p.
    27. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma 40p.
    28. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Vin 31p.
    29. Pierre (TYH-0002) - Mini-Marenki 30p.
    30. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's My Michelle 27p.
    31. Honey Bathfry (TYH-0133) - Plumstone Bianca 23p.
    32. siinau (TYH-0110) - Pika-Ristikko 20p.
    33. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hemsbury Baldric 18p.
    34. Pierre (TYH-0002) - Hovivalhe 13p.
    35. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Huumoriveikko 11p.
    36. Jane (TYH-0132) - Vesipeto Mer 9p.
    37. V. Penrose (TYH-0121) - Shamrock Avie 8p.
    38. Pierre (TYH-0002) - Mini-Manteli 7p.
    39. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Joseliina 2p.
    
    
    Luokka 5. Veto (37 osallistujaa)
    1. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 347m.
    2. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Herttuatar 344m.
    3. Pierre (TYH-0002) - Snillin Tornihuhu 333m.
    4. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Joukahainen 303m.
    5. Honey Bathfry (TYH-0133) - Plumstone Bianca 279m.
    6. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad 267m.
    7. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kimallus 259m.
    8. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Haltiatanssi 256m.
    9. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hereswith Honey 243m.
    10. Alexiina C. (TYH-0057) - Finlandiachoir 238m.
    11. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ermies 224m.
    12. Pierre (TYH-0002) - Selvpiv 219m.
    13. Tirppa (TYH-0113) - Metslammen Halla 216m.
    14. Jane (TYH-0132) - Vesipeto Mer 215m.
    15. Pierre (TYH-0002) - Tutaani 210m.
    16. Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki 197m.
    17. Meeri N. (TYH-0035) - EP Jojopiina 186m.
    18. Pierre (TYH-0002) - Pami-Jimi 181m.
    19. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's My Michelle 179m.
    20. Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja 174m.
    21. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Vin 162m.
    22. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli 160m.
    23. Honey Bathfry (TYH-0133) - Wardyard Snowflake 152m.
    24. Pierre (TYH-0002) - Routavaara I.F. 151m.
    25. Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko 145m.
    26. Pierre (TYH-0002) - Murkula 141m.
    27. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbounds Daisy Haze 132m.
    28. Meeri N. (TYH-0035) - Valtarian Humare 113m.
    29. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 86m.
    30. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Mr. Brownstone 70m.
    31. Honey Bathfry (TYH-0133) - Whitfield Winthrop 45m.
    32. V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance 40m.
    33. Meeri N. (TYH-0035) - EP Aatos 24m.
    34. Pierre (TYH-0002) - Brynhild Asky 22m.
    35. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli 14m.
    36. Tirppa (TYH-0113) - Erkki-Lopsteri 8m.
    37. Honey Bathfry (TYH-0133) - Aethelred 4m.
    
    
    Luokka 6. Juoksukoe (25 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Altto KAS 5p. 
    2. Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS 5p. 
    3. Pierre (TYH-0002) - Havitella 5p. 
    4. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Tuplaus 5p. 
    5. Meeri N. (TYH-0035) - Nydelig og Grov 5p. 
    6. Pierre (TYH-0002) - RR. Raudakko 4p.
    7. Tirppa (TYH-0113) - Iki-Vilke 4p.
    8. Tirppa (TYH-0113) - Suomursu 4p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Kihitti 3p.
    10. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli 3p.
    11. Janne (TYH-0002) - Rannikkojannu 3p.
    12. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aapeli 3p.
    13. Pierre (TYH-0002) - Purnin Lusmuri 2p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Koistilan Javina 2p.
    15. Meeri N. (TYH-0035) - Simsalabim I.F. 2p.
    16. Meeri N. (TYH-0035) - AH Muninn 2p.
    17. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ykiitj 2p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Killeri KAS 1p.
    19. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Helmiinen 1p.
    20. Milja (TYH-0070) - Harmokkaan Iltathti 1p.
    HYL Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Valloittaja 0p. (hml)
    HYL Lauri (TYH-0017) - Pronssi 0p. (hml)
    HYL Pierre (TYH-0002) - Mini-Muskotti 0p. (hll)
    HYL Meeri N. (TYH-0035) - Roudan Tulitar 0p. (k)
    HYL Pierre (TYH-0002) - Duanin Joiku 0p. (k)
    
    
    Luokka 7. Kyntikoe (32 osallistujaa)
    1. Jalle (TYH-0002) - Tvillin Tikitti 6p.
    2. V. Penrose (TYH-0121) - Aethon Dustin 6p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Nivan Nvikki 6p.
    4. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Tuplaus 6p.
    5. Meeri N. (TYH-0035) - Roudan Tulitar 6p.
    6. Milja (TYH-0070) - Harmokkaan Iltathti 5p.
    7. Melina (TYH-0102) - Runorannan Iiris 5p.
    8. Pierre (TYH-0002) - Eemnes 5p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli 4p.
    10. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aapeli 4p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Hykson Helemi KAS 4p.
    12. Tirppa (TYH-0113) - Suomursu 4p.
    13. Pierre (TYH-0002) - Karman Arma 4p.
    14. Tirppa (TYH-0113) - Iki-Vilke 4p.
    15. Meeri N. (TYH-0035) - AH Muninn 4p.
    16. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylakes Golden Pearl 3p.
    17. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Valloittaja 3p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Siksakin Sikuri 3p.
    19. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Helmiinen 3p.
    20. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli 2p.
    21. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 2p.
    22. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja 2p.
    23. Pierre (TYH-0002) - Gallien Radon 2p.
    24. Melina (TYH-0102) - Runon Kikka 1p.
    25. Melina (TYH-0102) - Snillin Houska 1p.
    26. Meeri N. (TYH-0035) - Nydelig og Grov 1p.
    27. Pierre (TYH-0002) - Kuis Vaan Kiipeliss 1p.
    28. Meeri N. (TYH-0035) - Simsalabim I.F. 1p.
    HYL Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ykiitj 0p.
    HYL Melina (TYH-0102) - Dyantha's Flurry 0p.
    HYL Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki 0p.
    HYL V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy 0p.
    
    

  • Kolmannen eli 28. piv jrjestettvn kilpailupivn tulokset.

    Luokka 1. Tottelevaisuus (31 osallistujaa)
    1. V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey 94p.
    2. Dimma (TYH-0076) - Georges Bastien 94p.
    3. Kics (TYH-0085) - Blanche de diamant 82p.
    4. Pierre (TYH-0002) - Kuolo Tulloo KAS 81p.
    5. siinau (TYH-0110) - Ruskon Jadessa 81p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Kismitti KAS 78p.
    7. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aamos 71p.
    8. V. Penrose (TYH-0121) - Burtons Lucille 67p.
    9. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey 66p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Parjunan Pronssi 65p.
    11. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria 65p.
    12. Tirppa (TYH-0113) - Hattaravillan Myrtti 63p.
    13. Pierre (TYH-0002) - Luotto-Osuma KAS 57p.
    14. siinau (TYH-0110) - Ruskon Lennotar 55p.
    15. Pierre (TYH-0002) - Kaskun Kupari 51p.
    16. Jonna (TYH-0002) - Kototallin Aprakka 51p.
    17. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana 51p.
    18. Meeri N. (TYH-0035) - Alfhilda Snilli 43p.
    19. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Donatello 34p.
    20. Viiru (TYH-0068) - Latokartanon Aapeli 33p.
    21. Tirppa (TYH-0113) - Tuulenpesn Uma 32p.
    22. Pierre (TYH-0002) - Aaja KAS 32p.
    23. Pierre (TYH-0002) - Jokkeri KAS 31p.
    24. Tirppa (TYH-0113) - Kuuramaan Liinaharja 21p.
    25. Pierre (TYH-0002) - Kontrakka KAS 16p.
    26. Lauri (TYH-0017) - Raikulipoika 16p.
    27. Dimma (TYH-0076) - Marcellus 15p.
    28. Meeri N. (TYH-0035) - Duanin Jessiina 8p.
    29. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley 7p.
    30. Sakkura (TYH-0131) - Blaustern 6p.
    31. Pierre (TYH-0002) - Pettin Punakulta 1p.
    
    
    Luokka 2. Kyttajo (58 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Ramblin Gamblin Ramy 150p. 
    2. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Casanova 149p. 
    3. Pierre (TYH-0002) - Tilkki-Ituni 149p. 
    4. Honey Bathfry (TYH-0133) - Wardyard Snowflake 148p. 
    5. Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS 148p. 
    6. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Balladi 144p. 
    7. Pierre (TYH-0002) - Comino Zoom 142p. 
    8. Honey Bathfry (TYH-0133) - Norton Hill Laverna 137p.
    9. Tirppa (TYH-0113) - Valojuova 135p.
    10. Melina (TYH-0102) - Runorannan Iiris 131p.
    11. Disa (TYH-0081) - Manolo 126p.
    12. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Lemponen 122p.
    13. Jalle (TYH-0002) - Tvillin Tikitti 114p.
    14. Viiru (TYH-0068) - Rohkean Mustikka 113p.
    15. Melina (TYH-0102) - Runon Kikka 113p.
    16. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tukkijtk 112p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Breandan Mr. Whiteytakey 109p.
    18. Kics (TYH-0085) - Schweig 109p.
    19. TK (TYH-0067) - Zelda's Charonna 109p.
    20. Kics (TYH-0085) - Superb Nandor 107p.
    21. Pierre (TYH-0002) - Kuis Vaan Kiipeliss 106p.
    22. Viiru (TYH-0068) - Vappulan Eino 105p.
    23. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylakes Golden Pearl 101p.
    24. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Killermo 100p.
    25. Katariina K (TYH-0095) - Diesel XXL 99p.
    26. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Sweet Child 89p.
    27. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy 84p.
    28. Pierre (TYH-0002) - PII Sumutus 80p.
    29. Meeri N. (TYH-0035) - Aarnivalkea 77p.
    30. Lauri (TYH-0017) - Pronssi 76p.
    31. Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas 76p.
    32. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Mileena 75p.
    33. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's November Rain 71p.
    34. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kaunokainen 66p.
    35. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Anna 59p.
    36. Tirppa (TYH-0113) - Tuiskulan Vanilja 57p.
    37. Meeri N. (TYH-0035) - Eevertti I.F. 54p.
    38. Melina (TYH-0102) - Snillin Houska 52p.
    39. Meeri N. (TYH-0035) - Mnsteri 52p.
    40. Honey Bathfry (TYH-0133) - Bramford Bromley 48p.
    41. Honey Bathfry (TYH-0133) - Stansdale Helewise 47p.
    42. Disa (TYH-0081) - Opaline 40p.
    43. TK (TYH-0067) - Bergelmir 36p.
    44. Pierre (TYH-0002) - Adiva Vesta Vic 34p.
    45. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taiga 32p.
    46. Pierre (TYH-0002) - Hiisku 32p.
    47. siinau (TYH-0110) - Ruskon Jovanda 28p.
    48. V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance 26p.
    49. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja 24p.
    50. siinau (TYH-0110) - Pika-Ristikko 21p.
    51. Anne (TYH-0032) - Virmalan Kohme 20p.
    52. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Flurry 20p.
    53. Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja 19p.
    54. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 16p.
    55. Kics (TYH-0085) - Rosy Ramona 11p.
    56. Pierre (TYH-0002) - Kissen Kuiskutus 10p.
    57. Honey Bathfry (TYH-0133) - Griswald Little Aimee 9p.
    58. Kics (TYH-0085) - Penrose Norine 8p.
    
    
    Luokka 3. Metsajo (48 osallistujaa)
    1. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Balladi 150p.
    2. Viiru (TYH-0068) - Rohkean Mustikka 149p.
    3. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hemsbury Baldric 148p.
    4. Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko 144p.
    5. Disa (TYH-0081) - Opaline 140p.
    6. Tirppa (TYH-0113) - Erkki-Lopsteri 136p.
    7. V. Penrose (TYH-0121) - Shamrock Avie 134p.
    8. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Casanova 117p.
    9. Honey Bathfry (TYH-0133) - Whitfield Winthrop 116p.
    10. Disa (TYH-0081) - Manolo 114p.
    11. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbounds Daisy Haze 111p.
    12. Jonna (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka 109p.
    13. Tirppa (TYH-0113) - Metslammen Halla 107p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Perignon 104p.
    15. Kics (TYH-0085) - Schweig 104p.
    16. Pierre (TYH-0002) - Kalveen Kanesma 98p.
    17. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma 98p.
    18. siinau (TYH-0110) - Ruskon Urho 95p.
    19. Pierre (TYH-0002) - Nopsajalka 83p.
    20. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad 83p.
    21. Meeri N. (TYH-0035) - Aarnivalkea 78p.
    22. Pierre (TYH-0002) - Tamarice 69p.
    23. Meeri N. (TYH-0035) - Mnsteri 65p.
    24. Pierre (TYH-0002) - Pomeroy 64p.
    25. Pierre (TYH-0002) - Visterin Koherenttu 64p.
    26. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 63p.
    27. Pierre (TYH-0002) - T.T. Tulituski 61p.
    28. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's November Rain 56p.
    29. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tukkijtk 56p.
    30. Meeri N. (TYH-0035) - Eevertti I.F. 56p.
    31. Anne (TYH-0032) - Virmalan Kohme 56p.
    32. Kics (TYH-0085) - Superb Nandor 53p.
    33. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Killermo 51p.
    34. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Mileena 48p.
    35. siinau (TYH-0110) - Ruskon Jovanda 47p.
    36. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Anna 41p.
    37. Kics (TYH-0085) - Rosy Ramona 39p.
    38. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kaunokainen 39p.
    39. Pierre (TYH-0002) - Kespo 38p.
    40. Katariina K (TYH-0095) - Diesel XXL 37p.
    41. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 35p.
    42. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taiga 35p.
    43. Viiru (TYH-0068) - Vappulan Eino 31p.
    44. Kics (TYH-0085) - Penrose Norine 25p.
    45. TK (TYH-0067) - Bergelmir 21p.
    46. Lauri (TYH-0017) - Gewnal FRA 20p.
    47. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Sweet Child 15p.
    48. Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Lemponen 5p.
    
    
    Luokka 4. Kynt (39 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Mini-Marenki 96p.
    2. Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas 95p.
    3. Honey Bathfry (TYH-0133) - Plumstone Bianca 94p.
    4. Pierre (TYH-0002) - Hellyysholisti 93p.
    5. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 86p.
    6. Jane (TYH-0132) - Vesipeto Mer 85p.
    7. V. Penrose (TYH-0121) - Aethon Dustin 80p.
    8. Tirppa (TYH-0113) - Valojuova 80p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Aviance Golda Bay 80p.
    10. Meeri N. (TYH-0035) - EP Jojopiina 80p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Lorette d'Ion 75p.
    12. V. Penrose (TYH-0121) - Shamrock Avie 74p.
    13. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma 73p.
    14. Tirppa (TYH-0113) - Tuiskulan Vanilja 71p.
    15. Honey Bathfry (TYH-0133) - Bramford Bromley 71p.
    16. Jonna (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka 66p.
    17. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Mr. Brownstone 65p.
    18. Meeri N. (TYH-0035) - Kekan Kipin 63p.
    19. Meeri N. (TYH-0035) - Vastarannan Valssi 62p.
    20. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Huumoriveikko 60p.
    21. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hereswith Honey 59p.
    22. Pierre (TYH-0002) - Hovivalhe 57p.
    23. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's My Michelle 51p.
    24. Lauri (TYH-0017) - Gewnal FRA 48p.
    25. siinau (TYH-0110) - Pika-Ristikko 46p.
    26. Meeri N. (TYH-0035) - Helisemss 28p.
    27. Pierre (TYH-0002) - Mini-Manteli 27p.
    28. Alexiina C. (TYH-0057) - Finlandiachoir 25p.
    29. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tupla-Balladi 22p.
    30. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Vin 18p.
    31. Pierre (TYH-0002) - Hilyv 17p.
    32. Meeri N. (TYH-0035) - EP Aatos 16p.
    33. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hemsbury Baldric 14p.
    34. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 12p.
    35. Pierre (TYH-0002) - Reyvena Eleni 11p.
    36. siinau (TYH-0110) - Ruskon Urho 10p.
    37. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Joseliina 8p.
    38. Pierre (TYH-0002) - Snillin Helima 6p.
    39. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kimallus 4p.
    
    
    Luokka 5. Veto (37 osallistujaa)
    1. Meeri N. (TYH-0035) - EP Jojopiina 338m.
    2. Honey Bathfry (TYH-0133) - Plumstone Bianca 329m.
    3. Honey Bathfry (TYH-0133) - Aethelred 307m.
    4. Pierre (TYH-0002) - Pami-Jimi 297m.
    5. Honey Bathfry (TYH-0133) - Whitfield Winthrop 295m.
    6. Tirppa (TYH-0113) - Metslammen Halla 280m.
    7. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kimallus 273m.
    8. Pierre (TYH-0002) - Brynhild Asky 259m.
    9. Pierre (TYH-0002) - Selvpiv 259m.
    10. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Mr. Brownstone 250m.
    11. Honey Bathfry (TYH-0133) - Hereswith Honey 215m.
    12. Pierre (TYH-0002) - Tutaani 214m.
    13. Pierre (TYH-0002) - Murkula 213m.
    14. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Herttuatar 183m.
    15. Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki 181m.
    16. Tirppa (TYH-0113) - Erkki-Lopsteri 177m.
    17. Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko 174m.
    18. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Haltiatanssi 163m.
    19. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad 160m.
    20. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Vin 128m.
    21. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Joukahainen 120m.
    22. Meeri N. (TYH-0035) - EP Aatos 103m.
    23. Pierre (TYH-0002) - Snillin Tornihuhu 99m.
    24. Pierre (TYH-0002) - Routavaara I.F. 95m.
    25. V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance 92m.
    26. Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja 88m.
    27. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll 88m.
    28. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbounds Daisy Haze 87m.
    29. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli 87m.
    30. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 54m.
    31. Alexiina C. (TYH-0057) - Finlandiachoir 48m.
    32. Meeri N. (TYH-0035) - Valtarian Humare 47m.
    33. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ermies 46m.
    34. Katariina K (TYH-0095) - Mustang's My Michelle 46m.
    35. Honey Bathfry (TYH-0133) - Wardyard Snowflake 33m.
    36. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli 26m.
    37. Jane (TYH-0132) - Vesipeto Mer 13m.
    
    
    Luokka 6. Juoksukoe (25 osallistujaa)
    1. Meeri N. (TYH-0035) - Simsalabim I.F. 5p.
    2. Meeri N. (TYH-0035) - Nydelig og Grov 5p.
    3. Meeri N. (TYH-0035) - AH Muninn 5p.
    4. Janne (TYH-0002) - Rannikkojannu 5p.
    5. Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS 5p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Havitella 4p.
    7. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Tuplaus 3p.
    8. Pierre (TYH-0002) - Purnin Lusmuri 3p.
    9. Meeri N. (TYH-0035) - Roudan Tulitar 3p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Kihitti 2p.
    11. Tirppa (TYH-0113) - Suomursu 2p.
    12. Pierre (TYH-0002) - Duanin Joiku 2p.
    13. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Helmiinen 2p.
    14. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ykiitj 2p.
    15. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli 2p.
    16. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Valloittaja 2p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Mini-Muskotti 2p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Koistilan Javina 2p.
    19. Pierre (TYH-0002) - RR. Raudakko 2p.
    20. Tirppa (TYH-0113) - Iki-Vilke 1p.
    21. Pierre (TYH-0002) - Altto KAS 1p.
    22. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aapeli 1p.
    23. Milja (TYH-0070) - Harmokkaan Iltathti 1p.
    24. Pierre (TYH-0002) - Killeri KAS 1p.
    25. Lauri (TYH-0017) - Pronssi 1p.
    
    
    Luokka 7. Kyntikoe (32 osallistujaa)
    1. Jalle (TYH-0002) - Tvillin Tikitti 6p.
    2. Pierre (TYH-0002) - Siksakin Sikuri 6p.
    3. Milja (TYH-0070) - Harmokkaan Iltathti 6p.
    4. Meeri N. (TYH-0035) - AH Muninn 6p.
    5. Melina (TYH-0102) - Runon Kikka 6p.
    6. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aapeli 5p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli 5p.
    8. Pierre (TYH-0002) - Nivan Nvikki 5p.
    9. Meeri N. (TYH-0035) - Simsalabim I.F. 4p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Gallien Radon 4p.
    11. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli 4p.
    12. Melina (TYH-0102) - Snillin Houska 4p.
    13. Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki 4p.
    14. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Tuplaus 3p.
    15. Pierre (TYH-0002) - Hykson Helemi KAS 3p.
    16. Melina (TYH-0102) - Runorannan Iiris 3p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Eemnes 3p.
    18. Tirppa (TYH-0113) - Suomursu 2p.
    19. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Helmiinen 2p.
    20. Meeri N. (TYH-0035) - Nydelig og Grov 2p.
    21. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy 1p.
    22. V. Penrose (TYH-0121) - Aethon Dustin 1p.
    23. Pierre (TYH-0002) - Karman Arma 1p.
    24. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 1p.
    25. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ykiitj 1p.
    HYL Pierre (TYH-0002) - Kuis Vaan Kiipeliss 0p.
    HYL Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja 0p.
    HYL Tirppa (TYH-0113) - Iki-Vilke 0p.
    HYL Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Valloittaja 0p.
    HYL V. Penrose (TYH-0121) - Honeylakes Golden Pearl 0p.
    HYL Melina (TYH-0102) - Dyantha's Flurry 0p.
    HYL Meeri N. (TYH-0035) - Roudan Tulitar 0p.
    
    

  • Kisoihin osallistuneet valjakot.

    Luokka 1. Tottelevaisuus (31 osallistujaa)
    Pierre (TYH-0002) - Luotto-Osuma KAS
    Pierre (TYH-0002) - Kuolo Tulloo KAS
    Jonna (TYH-0002) - Kototallin Aprakka
    Pierre (TYH-0002) - Kontrakka KAS
    Pierre (TYH-0002) - Jokkeri KAS
    Pierre (TYH-0002) - Aaja KAS
    Pierre (TYH-0002) - Kismitti KAS
    Pierre (TYH-0002) - Parjunan Pronssi
    Pierre (TYH-0002) - Kaskun Kupari
    Pierre (TYH-0002) - Pettin Punakulta
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana
    V. Penrose (TYH-0121) - Burtons Lucille
    Lauri (TYH-0017) - Raikulipoika
    Meeri N. (TYH-0035) - Duanin Jessiina
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Donatello
    Meeri N. (TYH-0035) - Alfhilda Snilli
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aamos
    Tirppa (TYH-0113) - Tuulenpesn Uma
    Tirppa (TYH-0113) - Hattaravillan Myrtti
    Tirppa (TYH-0113) - Kuuramaan Liinaharja
    siinau (TYH-0110) - Ruskon Jadessa
    siinau (TYH-0110) - Ruskon Lennotar
    Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey
    Sakkura (TYH-0131) - Blaustern
    Dimma (TYH-0076) - Marcellus
    Dimma (TYH-0076) - Georges Bastien
    Kics (TYH-0085) - Blanche de diamant
    Viiru (TYH-0068) - Latokartanon Aapeli
    V. Penrose (TYH-0121) - Lord Ramsey
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria
    V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley
    
    
    Luokka 2. Kyttajo (58 osallistujaa)
    Jalle (TYH-0002) - Tvillin Tikitti
    Pierre (TYH-0002) - Ramblin Gamblin Ramy
    Pierre (TYH-0002) - Breandan Mr. Whiteytakey
    Pierre (TYH-0002) - Comino Zoom
    Pierre (TYH-0002) - Adiva Vesta Vic
    Pierre (TYH-0002) - Kuis Vaan Kiipeliss
    Pierre (TYH-0002) - PII Sumutus
    Pierre (TYH-0002) - Hiisku
    Pierre (TYH-0002) - Tilkki-Ituni
    Pierre (TYH-0002) - Kissen Kuiskutus
    V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey
    V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy
    V. Penrose (TYH-0121) - Honeylakes Golden Pearl
    V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance
    Kics (TYH-0085) - Penrose Norine
    Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas
    Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS
    Disa (TYH-0081) - Manolo
    Disa (TYH-0081) - Opaline
    Lauri (TYH-0017) - Pronssi
    Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja
    Katariina K (TYH-0095) - Diesel XXL
    Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Sweet Child
    Katariina K (TYH-0095) - Mustang's November Rain
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Killermo
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tukkijtk
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taiga
    Meeri N. (TYH-0035) - Mnsteri
    Meeri N. (TYH-0035) - Aarnivalkea
    Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Casanova
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Balladi
    Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Mileena
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kaunokainen
    Meeri N. (TYH-0035) - Eevertti I.F.
    Tirppa (TYH-0113) - Valojuova
    Tirppa (TYH-0113) - Tuiskulan Vanilja
    siinau (TYH-0110) - Pika-Ristikko
    siinau (TYH-0110) - Ruskon Jovanda
    Melina (TYH-0102) - Runorannan Iiris
    Melina (TYH-0102) - Dyantha's Flurry
    Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja
    Melina (TYH-0102) - Snillin Houska
    Melina (TYH-0102) - Runon Kikka
    Anne (TYH-0032) - Virmalan Kohme
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Bramford Bromley
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Griswald Little Aimee
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Norton Hill Laverna
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Wardyard Snowflake
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Stansdale Helewise
    Kics (TYH-0085) - Rosy Ramona
    Kics (TYH-0085) - Superb Nandor
    Kics (TYH-0085) - Schweig
    Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Anna
    Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Lemponen
    Viiru (TYH-0068) - Vappulan Eino
    Viiru (TYH-0068) - Rohkean Mustikka
    TK (TYH-0067) - Zelda's Charonna
    TK (TYH-0067) - Bergelmir
    
    
    Luokka 3. Metsajo (48 osallistujaa)
    Jonna (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka
    Pierre (TYH-0002) - Nopsajalka
    Pierre (TYH-0002) - Kespo
    Pierre (TYH-0002) - T.T. Tulituski
    Pierre (TYH-0002) - Kalveen Kanesma
    Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko
    Pierre (TYH-0002) - Visterin Koherenttu
    Pierre (TYH-0002) - Pomeroy
    Pierre (TYH-0002) - Perignon
    Pierre (TYH-0002) - Tamarice
    V. Penrose (TYH-0121) - Shamrock Avie
    V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee
    V. Penrose (TYH-0121) - Birchbounds Daisy Haze
    V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis
    Kics (TYH-0085) - Penrose Norine
    Disa (TYH-0081) - Manolo
    Disa (TYH-0081) - Opaline
    Lauri (TYH-0017) - Gewnal FRA
    Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma
    Lauri (TYH-0017) - Vanlottad
    Katariina K (TYH-0095) - Diesel XXL
    Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Sweet Child
    Katariina K (TYH-0095) - Mustang's November Rain
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Killermo
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tukkijtk
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taiga
    Meeri N. (TYH-0035) - Mnsteri
    Meeri N. (TYH-0035) - Aarnivalkea
    Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Casanova
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Balladi
    Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Mileena
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kaunokainen
    Meeri N. (TYH-0035) - Eevertti I.F.
    Tirppa (TYH-0113) - Erkki-Lopsteri
    Tirppa (TYH-0113) - Metslammen Halla
    siinau (TYH-0110) - Ruskon Jovanda
    siinau (TYH-0110) - Ruskon Urho
    Anne (TYH-0032) - Virmalan Kohme
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Whitfield Winthrop
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Hemsbury Baldric
    Kics (TYH-0085) - Rosy Ramona
    Kics (TYH-0085) - Superb Nandor
    Kics (TYH-0085) - Schweig
    Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Anna
    Viiru (TYH-0068) - Lastunpn Lemponen
    Viiru (TYH-0068) - Vappulan Eino
    Viiru (TYH-0068) - Rohkean Mustikka
    TK (TYH-0067) - Bergelmir
    
    
    Luokka 4. Kynt (39 osallistujaa)
    Jonna (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka
    Pierre (TYH-0002) - Hilyv
    Pierre (TYH-0002) - Mini-Marenki
    Pierre (TYH-0002) - Aviance Golda Bay
    Pierre (TYH-0002) - Reyvena Eleni
    Pierre (TYH-0002) - Mini-Manteli
    Pierre (TYH-0002) - Snillin Helima
    Pierre (TYH-0002) - Hovivalhe
    Pierre (TYH-0002) - Hellyysholisti
    Pierre (TYH-0002) - Lorette d'Ion
    V. Penrose (TYH-0121) - Shamrock Avie
    V. Penrose (TYH-0121) - Aethon Dustin
    V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll
    V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis
    Jane (TYH-0132) - Vesipeto Mer
    Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas
    Lauri (TYH-0017) - Gewnal FRA
    Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma
    Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Mr. Brownstone
    Katariina K (TYH-0095) - Mustang's My Michelle
    Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Vin
    Meeri N. (TYH-0035) - Helisemss
    Meeri N. (TYH-0035) - Vastarannan Valssi
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kimallus
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Joseliina
    Meeri N. (TYH-0035) - EP Jojopiina
    Meeri N. (TYH-0035) - Kekan Kipin
    Meeri N. (TYH-0035) - EP Aatos
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Huumoriveikko
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Tupla-Balladi
    Tirppa (TYH-0113) - Valojuova
    Tirppa (TYH-0113) - Tuiskulan Vanilja
    siinau (TYH-0110) - Ruskon Urho
    siinau (TYH-0110) - Pika-Ristikko
    Alexiina C. (TYH-0057) - Finlandiachoir
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Hemsbury Baldric
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Plumstone Bianca
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Bramford Bromley
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Hereswith Honey
    
    
    Luokka 5. Veto (37 osallistujaa)
    Pierre (TYH-0002) - Tutaani
    Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki
    Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli
    Pierre (TYH-0002) - Mini-Ukko
    Pierre (TYH-0002) - Pami-Jimi
    Pierre (TYH-0002) - Murkula
    Pierre (TYH-0002) - Snillin Tornihuhu
    Pierre (TYH-0002) - Routavaara I.F.
    Pierre (TYH-0002) - Selvpiv
    Pierre (TYH-0002) - Brynhild Asky
    V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee
    V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance
    V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll
    V. Penrose (TYH-0121) - Birchbounds Daisy Haze
    Jane (TYH-0132) - Vesipeto Mer
    Lauri (TYH-0017) - Vanlottad
    Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja
    Katariina K (TYH-0095) - Mustang's Mr. Brownstone
    Katariina K (TYH-0095) - Mustang's My Michelle
    Meeri N. (TYH-0035) - Valtarian Humare
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Joukahainen
    Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Vin
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Haltiatanssi
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Herttuatar
    Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kimallus
    Meeri N. (TYH-0035) - EP Jojopiina
    Meeri N. (TYH-0035) - EP Aatos
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ermies
    Tirppa (TYH-0113) - Erkki-Lopsteri
    Tirppa (TYH-0113) - Metslammen Halla
    Alexiina C. (TYH-0057) - Finlandiachoir
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Wardyard Snowflake
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Plumstone Bianca
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Hereswith Honey
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Aethelred
    Honey Bathfry (TYH-0133) - Whitfield Winthrop
    
    
    Luokka 6. Juoksukoe (25 osallistujaa)
    Janne (TYH-0002) - Rannikkojannu
    Pierre (TYH-0002) - Havitella
    Pierre (TYH-0002) - Duanin Joiku
    Pierre (TYH-0002) - Killeri KAS
    Pierre (TYH-0002) - Mini-Muskotti
    Pierre (TYH-0002) - Altto KAS
    Pierre (TYH-0002) - Kihitti
    Pierre (TYH-0002) - Koistilan Javina
    Pierre (TYH-0002) - Purnin Lusmuri
    Pierre (TYH-0002) - RR. Raudakko
    Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS
    Milja (TYH-0070) - Harmokkaan Iltathti
    Lauri (TYH-0017) - Pronssi
    Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Tuplaus
    Meeri N. (TYH-0035) - Simsalabim I.F.
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ykiitj
    Meeri N. (TYH-0035) - Roudan Tulitar
    Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli
    Meeri N. (TYH-0035) - Nydelig og Grov
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Helmiinen
    Meeri N. (TYH-0035) - AH Muninn
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aapeli
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Valloittaja
    Tirppa (TYH-0113) - Iki-Vilke
    Tirppa (TYH-0113) - Suomursu
    
    
    Luokka 7. Kyntikoe (32 osallistujaa)
    Pierre (TYH-0002) - Kuis Vaan Kiipeliss
    Jalle (TYH-0002) - Tvillin Tikitti
    Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki
    Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Perttuli
    Pierre (TYH-0002) - Eemnes
    Pierre (TYH-0002) - Siksakin Sikuri
    Pierre (TYH-0002) - Karman Arma
    Pierre (TYH-0002) - Nivan Nvikki
    Pierre (TYH-0002) - Gallien Radon
    Pierre (TYH-0002) - Hykson Helemi KAS
    V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey
    V. Penrose (TYH-0121) - Aethon Dustin
    V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy
    V. Penrose (TYH-0121) - Honeylakes Golden Pearl 
    Milja (TYH-0070) - Harmokkaan Iltathti
    Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Tuplaus
    Meeri N. (TYH-0035) - Simsalabim I.F.
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Ykiitj
    Meeri N. (TYH-0035) - Roudan Tulitar
    Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli
    Meeri N. (TYH-0035) - Nydelig og Grov
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Helmiinen
    Meeri N. (TYH-0035) - AH Muninn
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aapeli
    Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Valloittaja
    Tirppa (TYH-0113) - Iki-Vilke
    Tirppa (TYH-0113) - Suomursu
    Melina (TYH-0102) - Runorannan Iiris
    Melina (TYH-0102) - Dyantha's Flurry
    Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja
    Melina (TYH-0102) - Snillin Houska
    Melina (TYH-0102) - Runon Kikka
    
    

© 2010-2014 Virtuaalinen Tyhevosyhdistys
Kuva © Patty Sue O'Hair-Vicknair